V NGP máme zavřeno

25.03.2020

V souvislosti s nařízením vlády týkajícím se mimořádných opatření proti šíření koronaviru, uzavřela Národní galerie Praha od 10/3 2020 až do odvolání výstavní prostory pro veřejnost ve všech svých objektech. Do odvolání rušíme také veřejné programy (např. komentované prohlídky a vzdělávací programy).

Zakoupené vstupenky na výstavy či veřejné programy NGP je možné reklamovat přes portál GoOut.cz.

Naše aktivity nyní směřujeme na sociální sítě a připravujeme digitální obsah. Snažíme se operativně reagovat a alespoň trochu Vám zpříjemnit chvíle omezené volnosti pohybu. Prozkoumat tak můžete naše bohaté online sbírky, které neustále doplňujeme. Dále připravujeme live stream a další příspěvky, které v různých formách umožní nahlédnout do našich výstav a expozic, ale také do míst, která zůstávají běžně skryta. Tým lektorů připravuje online workshopy a výzvy, jejichž obsah bude zaměřen v první řadě na děti, ale myslíme i na ostatní věkové skupiny, například speciálními aktivitami určenými pro seniory.

V neposlední řadě jsme připravili naši první virtuální komentovanou prohlídku výstavy Ozvěny benátského bienále: Stanislav Kolíbal s kurátorkou Julií Bailey. Chtěli jsme vytvořit pocit, jako by návštěvník skutečně procházel výstavou. Komentovanou prohlídku budete moci již brzy zhlédnout prostřednictvím našich sociálních sítí.

S velkou pravděpodobností nebudeme moci dodržet původní výstavní plán pro rok 2020 v jeho plném rozsahu. V tuto chvíli vyhodnocujeme, které projekty budou přesunuty na jiný termín a které díky této bezprecedentní situaci budou muset být zrušeny. Termíny zahájení výstav plánovaných na duben a květen Rembrandt: Portrét člověka a Mikuláš Medek: Nahý v trní v tuto chvíli nemůžeme určit, nicméně jejich přípravy pokračují. Informace o dalším vývoji pravidelně aktualizujeme na našem webu nebo na Facebooku.

Děkujeme za podporu a těšíme se brzy na viděnou!

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop