Dveře Národní galerie se opět otevřely

V úterý 4/5 v 10 hodin se opět otevřely všechny objekty Národní galerie Praha. Zavítat tak můžete do výstav a expozic ve Veletržním paláci, Valdštejnské jízdárně, Šternberském paláci, Klášteře sv. Anežky České či Schwarzenberském paláci. Otevřená je také galerijní Knihovna a klášterní zahrady.
Prodej vstupenek na všechny výstavy a sbírkové expozice jsme spustili v úterý 4/5 v 10 h. Doporučujeme jejich koupi předem online na goout.cz, v případě volné kapacity jsou k dispozici i na pokladnách. Na výstavu Toyen: Snící rebelka platí speciální časové vstupné a její otevírací doba je prodloužena od úterý do neděle 10⁠–⁠19 h a ve středu 10⁠–⁠20.30 h.
Systém povinné rezervace časových vstupenek (na konkrétní čas a termín) platí pouze u výstavy Toyen: Snící rebelkaMáte-li nárok na zvýhodněné vstupné či vstup zdarma (voucher či slevové průkazy), rezervujte si vstupenku na „základní vstupné“ a potvrďte v „Platební metoda“ výběrem tlačítka rezervace. Vstupenku si vyzvedněte v pokladně Valdštejnské jízdárny oproti dokladu opravňujícího ke slevě. Rezervace jsou platné 7 dní, automaticky vyprší nejdéle 48 h před vstupem do výstavy. Výstava je přístupná pouze s předchozí rezervací.  Vstupenka je platná po dobu 80 minut.
Členové Klubu přátel NGP mohou pořídit vstupenky na konkrétní čas také online. Vstupenky rezervují v nákupním formuláři po výběru kategorie „Člen Klubu přátel NGP“ a potvrzením tlačítka „Rezervovat“. Vstupenky jsou odeslány na emailovou adresu, není nutné tedy rezervaci vyzvedávat v pokladně. Kontrola vstupenky a platné členské karty Klubu přátel NGP probíhá u vstupu do výstavních prostor. Více informací k rezervaci časových slotů pro členy Klubu přátel NGP naleznete zde.

Kapacita návštěvníků je omezena na jednu osobu na 15 m2, prosíme o dodržování dvoumetrových rozestupů. V prostorách galerie je stále třeba dodržovat hygienická opatření. Povinný je pro návštěvníky respirátor, který bude možno zakoupit i na pokladnách. Negativní testy na covid-19 nejsou podmínkou.

Pro informace o aktuálních nařízeních prosím sledujte náš web.

novinka-foto.jpg

Související