Roční vstupenka do Národní galerie

02.12.2013

Překvapte své blízké netradičním dárkem za příjemnou cenu.

Překvapit své blízké netradičním dárkem za příjemnou cenu můžete i prostřednictvím Národní galerie v Praze, která pro přátele a milovníky výtvarného umění nabízí roční dárkovou vstupenku. Dárkové vstupenky je možné zakoupit od úterý 3. prosince 2013.

Reprezentativní dárkové poukazy můžete pořídit přímo na pokladnách v objektech Národní galerie, platba se provádí hotově nebo kartou při převzetí dárkového poukazu, a nebo formou objednávky přes mail: necaskova@ngprague.cz či přes e-shop NG www.ngprague.cz. Platba na fakturu je možná.

Cena dárkové vstupenky s roční platností činí 990,- Kč, její hodnota je však vyšší – při součtu jednotlivého vstupného do všech objektů na všechny výstavy a expozice se dostáváme k ceně téměř trojnásobné. Roční vstupenka platí pro opakované vstupy a je platná jeden rok od data vydání do všech stálých expozic i na výstavy pořádané Národní galerií v Praze v návštěvních hodinách, tedy denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

 

Palác Kinských otevřen, Mánes na Hradě

Jen na příští rok Národní galerie v Praze připravuje pro své návštěvníky a příznivce více než 15 výstav a otevřené budou od jarní sezóny všechny čtyři stávající stálé expozice, tedy včetně stálé expozice Umění Asie a starověkého Středomoří v paláci Kinských na Staroměstském náměstí. A od října 2014, tedy o od podzimní sezóny k nim přibude stálá expozice devatenáctého století v Salmovském paláci na Hradčanském náměstí v Praze, s takovými jmény jako rodina Mánesů, Josef Navrátil, Adolf Kosárek, C.D. Friedrich, Ferdinand Waldmüller, Antonín Machek a František Tkadlík a další.  

Po celý rok bude návštěvníkům otevřena Sbírka moderního a současného umění ve Veletržním paláci. Národní galerie v Praze vlastní zajímavou sbírku francouzského umění druhé poloviny 19. a počátku 20. století, jejíž ucelenost a kvalita je mimo území Francie zcela mimořádná a od jejíhož prvního nákupu v těchto dnech uběhlo právě 90 let či kolekce nádherných obrazů Františka Kupky.

Staré umění bude již tradičně k vidění v Anežském klášteře a ve Šternberském a Schwarzenberském paláci na Hradčanském náměstí.  

 

 

DRŽITELÉ DÁRKOVÉ VSTUPENKY BUDOU PO CELOU DOBU PLATNOSTI VSTUPENKY NAVŠTĚVOVAT STÁLÉ EXPOZICE A VÝSTAVY POŘÁDANÉ NG ZDARMA.

(Upozornění: Dárková vstupenka se nevztahuje na výstavu Slovanská epopej, kterou pořádá Galerie hl. m. Prahy)

 „Cílem dárkového zvýhodnění je zůstávat průběžně v kontaktu s návštěvníky, neboť bohatost nabídky Národní galerie v Praze je rozmanitá. Chceme Vás ještě více podpořit v zájmu o Národní galerii v Praze. Vaše pozornost nás těší a zároveň motivuje. Chceme Vám umožnit investovat do takových věcí, ze kterých budete mít radost a trvalý zážitek.“
Dodává prof. Vít Vlnas, pověřený vedením NG.

Dárkový poukaz zahrnuje vstup do těchto objektů:

Klášter sv. Anežky České: Středověké umění v Čechách a Střední Evropě

Šternberský palác: Evropské umění od antiky do závěru baroka

Schwarzenberský palác: Baroko v Čechách

Salmovský palác: Umění 19. století (podzim 2014)

Palác Kinských:  Umění starého světa (jaro 2014)

Konírna paláce Kinských: Výstavní prostor NG

Veletržní palác: Umění 20. a 21. století

Valdštejnská jízdárna: Výstavní prostor NG

 

 

 

  

Tiskové zpravodajství ze dne 2. 12. 2013

 

KONTAKT PRO NOVINÁŘE:  
Eva Kolerusová, tisková mluvčí, tel.: 222 321 459, mob.: 724 501 535
e-mail: kolerusova@ngprague.cz

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop