Francouzský impresionismus: Mistrovská díla ze sbírky Ordrupgaard

Otevírací doba
UZAVŘEN
Vstupné
Základní 280 Kč
Snížené 150 Kč
Rodinné 480 Kč
Školní skupiny 30 Kč
Datum konání : 29.6.2019 - 13.10.2019
Místo konání: Palác Kinských

„Monet měl jenom oči, ale, Bože, jaké oči!“ Těmito slovy ocenil Paul Cézanne svého kolegu Clauda Moneta, který se ve svých obrazech snažil zachytit bezprostřední dojem z určitého okamžiku. Pro něj i další impresionistické malíře byl důležitý osobní prožitek z přírody či města a malba v plenéru. Díla plná světla a barev budou prezentována na výstavě, která představí unikátní sbírku francouzského umění z dánského muzea Ordrupgaard.

Zastoupeni budou především impresionisté jako například Claude Monet, Edgard Degas, Pierre Auguste Renoir, Alfred Sisley, Camille Pissarro, ale zároveň bude možné pozorovat výtvarné přesahy k dalším uměleckým tendencím. Romantickou malbu bude reprezentovat Eugène Delacroix, zatímco realistický způsob zobrazení Gustave Courbet nebo umělci takzvané barbizonské školy, jako byli Jean-Baptiste Camille Corot a Charles-François Daubigny. Ze sbírky obsahující šedesát obrazů vynikají také chef d'oeuvry postimpresionistických autorů Paula Cézanna a Paula Gauguina.

Kurátoři: Petr Šámal, Petra Kolářová

Výstavu pořádá Národní galerie Praha ve spolupráci s dánským státním uměleckým muzeem Ordrupgaard.

Děkujeme za podporu hotelu Emblem.

UPOZORNĚNÍ: Kapacita výstavních prostor je omezená, a proto může dojít ke zdržení při vstupu do výstavy. Při zakoupení vstupenky online se vyvarujete případnému čekání ve frontě do pokladny NGP.

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop