Letní ateliéry

Letní Ateliér: Nehybná přítomnost / (14+ let)

Motivem ateliéru se stane oblíbený žánr – zátiší. Intenzivně se ponoříme do studia neživé předlohy a budeme sledovat možnosti jejího zachycení v různých technikách i pohledech. Seznámíme se s řadou současných i historických uměleckých přístupů k zátiší s odborným výkladem historičky umění. Zkoumáním tématu se necháme inspirovat k vlastní tvůrčí činnosti. Ateliér lze pojmout jako přípravný kurz k talentovým zkouškám.

Mgr. Klára Hušková Smyczková:
Jako externí lektorka v galerii provází školní skupiny a specializuje se na workshopy tematizující architekturu. Vedla letní ateliéry pro studenty, soustředěné na figuru v prostoru. Je spoluautorkou koncepce tříměsíčního přípravného kurzu na umělecké školy v NGP.  Baví ji individuální přístup ke studentům a rozvíjení výtvarného myšlení.
Vystudovala SUŠ Václava Hollara, následně pak obor Výtvarná výchova pro ZUŠ a Střední umělecké školy na PedF UK.
 Mgr. Dagmar Chocholáčová:
Aktivně se věnuje lektorské činnosti ve Veletržním paláci od nejmenších návštěvníků v rámci heren pro rodiče s dětmi, předškolním i školním skupinám a dospívajícím v rámci výtvarné pedagogiky na gymnáziu.
Pětidenní letní ateliéry se každoročně konají ve výstavách a ateliérech Národní galerie Praha i v jejich přilehlém okolí vždy od 10 do 16 hodin. Programy připravujeme pro různé věkové skupiny od 7 do 16 let. Součástí kurzovného je i zajištění obědů.  

Cena:
3 900 Kč (zahrnuje výtvarný materiál a obědy) / mladí 14+ let / Rezervace na GoOut.cz

Změna programu vyhrazena vzhledem k probíhající pandemii.