Letní ateliéry

Letní Ateliér: Do prostoru / (10–13 let)

Poznáte, co je a co není socha? Jste si tím jistí?
Může sochař nebýt umělec? Může ruka myslet? 
Společně prozkoumáme sochy i ne-sochy. Zjistíme, co všechno obnáší být sochařem a proč sochy už nevypadají tak jako dříve. Vytvoříme nečekané objekty ze skutečných materiálů.

V experimentální sochařské dílně si vyzkoušíte klasické i netradiční sochařské přístupy, zaměříme se na možnosti konstrukce a práci s různými materiály. Zkusíme objevovat nové způsoby práce, zkoumat možnosti materiálů a jejich nečekaných kombinací. Využijeme i zdánlivě nevýtvarné postupy.

Zabrousíme do sbírkových expozic Veletržního paláce i do aktuálních krátkodobých výstav. Venku nás bude inspirovat pražský street-art.

Mgr. Michaela Trpišovská:
Provází galerií děti i dospělé. Baví ji si s nimi o umění povídat. S těmi nejmenšími si o umění hraje. Ví, jaký je to pocit namalovat obraz. Věří, že když člověk chce, naučí se cokoliv. 
Vystudovala výtvarnou výchovu a český jazyk a dále obor herní specialista-dramaterapeut na PedF UK.
Mgr. Šárka Matoušková:
V galerii se věnuje ateliérům pro děti, workshopům a vzdělávacím programům pro školy. Ráda hledá stále nové možnosti při tvorbě. Nebojí se experimentu a improvizace. 
Vystudovala knižní grafiku a ilustraci na VOŠG – Hellichova a výtvarnou výchovu na PedF UK.
Pětidenní letní ateliéry se každoročně konají ve výstavách a ateliérech Národní galerie Praha i v jejich přilehlém okolí vždy od 10 do 16 hodin. Programy připravujeme pro různé věkové skupiny od 7 do 16 let. Součástí kurzovného je i zajištění obědů.  

Cena: 
3 900 Kč (zahrnuje výtvarný materiál a obědy) / děti 10–13 let Rezervace na GoOut.cz

Změna programu vyhrazena vzhledem k probíhající pandemii.