Online program

Online program Národní galerie Praha slouží jako jeden z mnoha nástrojů prezentace stálých sbírek, výstavních projektů a dalšího pestrého obsahu s nimi spojenými. Skrz webové stránky a sociální sítě vytváříme digitální komunikační kanál, který se snaží co možná nejvíce minimalizovat bariéry pro diváky, a přinést tak kvalitní obsah s uměleckou tematikou za hranice svých budov.

Virtuální prohlídky, živé přenosy z výstav a expozic či workshopy online, to je jen stručný výčet toho, co si Národní galerie Praha pro veřejnost přichystala nebo chystá. Pokryjeme přitom nejen nedávno otevřené výstavy, ale i sbírkové expozice či místa, která zůstávají návštěvníkům běžně skryta.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

prohlídky jsou jedním z hlavních veřejných programů NGP. Nemůžete se na prohlídku dostavit? Nevadí! Nyní se této události můžete zúčastnit i z pohodlí domova. Chystáme pro vás rozhovory s kurátory, prohlídky výstavami a sbírkovými expozicemi. Nově se ale budete moct podívat také do zákulisí NGP na práci našich odborných pracovníků.

360° VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Národní galerie Praha a nadační fond Bohemian Heritage Fund společně připravily interaktivní virtuální prohlídku expozice 1796–1918: Umění dlouhého století, která zahrnuje některá z nejvýznamnějších děl ve sbírkách galerie. Virtuální prohlídka je k přístupná zdarma ZDE.

EDUKAČNÍ PROGRAMY 

Od tipů na doma až po studijní materiály k výstavám. Edukátoři NGP pro vás připravují pravidelný přísun aktivit, které jsou inspirovány díly z našich sbírek a výstav. Dostupné jsou pro jakoukoliv věkovou skupinu, zapojit se tedy může každý. Vše potřebné naleznete doma.

Více naleznete na FB stránce NGP dětem

NAHLÉDNĚTE POD POKLIČKU RESTAUROVÁNÍ DĚL

Podívejte se na našem Youtube kanále na sérii videí o průběhu restaurování vybraných děl ze sbírkové expozice Staří mistři a 1796–1918: Umění dlouhého století. S odbornými komentáři restaurátorů NGP!

DO YOU HAVE A MINUTE?

Speciální formát krátkých videí představí jednotlivá významná díla ze sbírek NGP. Videa budou postupně k vidění na Instagramu a Youtube kanále NGP.

ONLINE SBÍRKY

Galerie disponuje bohatým archivem děl, který neustále doplňuje. Její online sbírky lze nalézt na odkazu sbirky.ngprague.cz. Díla si tak návštěvník může prohlížet z pohodlí domova a zkoumat jejich jemné nuance a detaily.

Sledujte nás na facebooku, instagramu nebo na našem youtube kanále.

Doprovodné programy

Herna doma: Potkat sochu

Datum konání: 25.5.2020 - 1.6.2020
Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop