Letní ateliéry

Máte chuť tvořit a nahlédnout tak do světa umění skrze vlastní tvorbu? Letní ateliéry Národní galerie v Praze nabízí ojedinělou příležitost tvořit v interakci s originály uměleckých děl. Díky nim budete mít možnost utvořit si vztah k umění skrze vlastní zkušenost. Poznat Národní galerii jako prostředí, které je díky svým bohatým sbírkám plné umělecké inspirace a obohacení, nabízející prostor pro poučení, tříbení kritického myšlení, rozjímání i umělecký zážitek.

Ateliéry probíhají tvůrčí, inovativní a hravou formou. Odkryjeme vám příběhy uměleckých děl nejen výtvarnými, ale i divadelními, improvizačními a pohybově-tanečními prostředky. Programy vedou zkušení lektoři, a vy tak máte možnost se setkat s inspirativními osobnostmi ze světa umění, výtvarné pedagogiky či dramatiky. 

Letní ateliéry se každoročně konají v ateliérech, sbírkových expozicích a na krátkodobých výstavách Národní galerie v Praze i v jejich přilehlém okolí vždy od 10 do 16 hodin. Programy jsou určené pro děti a teenagery od 7 do 16 let.

Přihlašování na letní ateliéru spouštíme v březnu 2019.

Informace k letním ateliérům Národní galerie v Praze na e-mailové adrese: vzdelavani@ngprague.cz

Sledujte Národní galerie Praha dětem na Facebooku a neunikne vám nic z našich programů a aktivit pro děti, teenagery, rodiče i celé rodiny!

NGP dětem

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…