Letní ateliéry

Máte chuť tvořit a nahlédnout tak do světa umění skrze vlastní tvorbu? Letní ateliéry Národní galerie Praha nabízí ojedinělou příležitost tvořit v interakci s originály uměleckých děl. Díky nim budete mít možnost utvořit si vztah k umění skrze vlastní zkušenost. Poznat Národní galerii jako prostředí, které je díky svým bohatým sbírkám plné umělecké inspirace a obohacení, nabízející prostor pro poučení, tříbení kritického myšlení, rozjímání i umělecký zážitek.

Ateliéry probíhají tvůrčí, inovativní a hravou formou. Odkryjeme vám příběhy uměleckých děl nejen výtvarnými, ale i divadelními, improvizačními a pohybově-tanečními prostředky. Programy vedou zkušení lektoři, a vy tak máte možnost se setkat s inspirativními osobnostmi ze světa umění, výtvarné pedagogiky či dramatiky. 

Letní ateliéry se každoročně konají v ateliérech, sbírkových expozicích a na krátkodobých výstavách Národní galerie Praha i v jejich přilehlém okolí vždy od 10 do 16 hodin. Programy jsou určené pro děti a teenagery od 7 do 16 let.

Nabídku letních ateliérů 2020 najdete níže. Rezervace bude spuštěna 23. 4. v 9 hod.. 

Další informace k letním ateliérům Národní galerie Praha získáte na e-mailové adrese: letniateliery@ngprague.cz

Sledujte Národní galerie Praha dětem na Facebooku a neunikne vám nic z našich programů a aktivit pro děti, teenagery, rodiče i celé rodiny!

Doprovodné programy

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop