Renaud Jerez - Prezidentský salonek. Introduced by Zuzana Blochová

Otevírací doba
úterý–neděle: 10–18 hodin, středa: 10–20 hodin
Vstupné

Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47
Praha 7

Metro C – Vltavská
Tram 6, 17 – Veletržní palác
Tram 1, 2, 6, 8, 12, 17, 25, 26 – Strossmayerovo náměstí

Datum konání : 30.9.2015 - 3.1.2016
Místo konání: Veletržní palác

Renaud Jerez ve své výstavě v prezidentském salonku Veletržního paláce představuje instalaci z modrého, červeného a bílého koberce. Jeho intervence definuje prostor, v němž Jerez představuje své nové práce – figurativní sochy z písku, dětské oblečení, polštář - oko, obrazy, batiky, patchworks, několik netopýrů a přetvořenou Baudelairovu poezii. 
Nacionální hrdost, sexuální touha, rybaření, stav uvěznění, romantismus – témata, která instalace zahrnuje, vytvářejí rámec současným hrozbám globálních sítí, strachu a bolesti.

Renaud si myslí, že je důležitější hledat důvody pro rozhodnutí, která umělec ve své tvorbě udělá, než se snažit definovat obsahy za existujícími formami. Vytváří své podivné postavy s radikální bezelstností. Zaměňuje minulost a budoucnost, používá reálné a virtuální obrazy, naturalistické i abstrahované formy. Jeho rozvrácení bojovníci, výtržníci a povaleči, často vsazení do vlastního prostředí, do svých „příbytků a nor“, představují apokalyptické obrazy světa i metaforické vize jeho budoucnosti. (...)

Renaud Jerez (*1982, Francie) žije a pracuje v Berlíně. Mezi jeho samostatné výstavy patří Home, William Arnold, Brooklyn; Lolita Lempicka, GAMeC Bergamo, Itálie; Dump Shell, Autocenter, Berlín; Adideath, Galerie Crèvecoeur, Paříž a Greed, M.O.T. International, Londýn. Jerezova práce byla také představena v rámci skupinových výstav v New Museum Triennial, New York; K11 art museum, Šanghaj; David Roberts Art Foundation, Londýn; Palais de Tokyo, Paříž; Grand Century, New York a Carlos/Ishikawa, Londýn.

Zuzana Blochová (*1979, Praha) je jedním z kurátorů realizujících projekty v rámci Are (s Edith Jeřábkovou a Janem Zálešákem). Je také členkou umělecké skupiny Rafani. V minulosti se podílela na vzniku a programu galerie SVIT, pracovala jako kurátorka výstavního prostoru a rezidenčního programu MeetFactory a Experimentálního prostoru NoD v Praze.

Více informací o práci Renauda Jereze naleznete na stránkách Galerie Crèvecoeur, Paříž.

čtvrtek 8. 10., 19.30, Veletržní palác

Setkání s umělcem Renaudem Jerezem a prezentace jeho práce s následnou diskusí. Proběhne v anglickém jazyce. Moderuje Zuzana Blochová.

Výstava a doprovodný program jsou pořádány ve spolupráci s Are a CSU Praha za podpory Francouzského institutu a Goethe-Institutu v Praze. Zvláštní poděkování hotelu Emblem.

Doprovodný program výstavy ke stažení zde.

Veletržní palác, Prezidentský salonek, vstup zdarma

Přiložené soubory

tiskova-zprava_renaud-jerez.doc (Tisková zpráva: Renaud Jerez - Presidential Lounge. Introduced by Zuzana Blochová)
press-release_renaud-jerez.doc (Press release: Renaud Jerez - Presidental Lounge. Introduced by Zuzana Blochova)
Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop