Cranach ze všech stran

Otevírací doba
UZAVŘEN
Vstupné
Základní 150 Kč
Snížené 80 Kč
Vstup pro děti a mladé do 26 let zdarma.

Šternberský palác, Hradčanské náměstí 15, Praha 1

Tram 22 – Pražský hrad / Pohořelec

Datum konání : 23.6.2016 - 22.1.2017
Místo konání: Šternberský palác

Obrazy Lucase Cranacha a jeho okruhu z Národní galerie v Praze

Výstava Cranach ze všech stran představí německého renesančního malíře a jeho okruh nejen prostřednictvím unikátních děl ze sbírek Národní galerie v Praze, ale také pomocí nejzajímavějších výsledků průzkumu realizovaného specialisty z Cranach Digital Archive Düsseldorf pod vedením Gunnara Heydenreicha. Soubor pražských prací spojených s Cranachovým jménem je mimořádně různorodý a zahrnuje velmi přitažlivé a populární výjevy včetně Starého pošetilce, Cizoložnice před Kristem či Prvního hříchu. Nejen o nich vyjevil výzkum celou řadu dosud neznámých skutečností, včetně informací o technologických postupech vzniku děl, zejména pak jejich kopií. Výstava ve Šternberském paláci tak návštěvníkům představí nejnovější objevy týkající se nejcennějších děl Národní galerie a zároveň představí Cranachovu dílnu jako výborně organizovanou jednotku s precizními pracovními postupy.

Výjimečnost výstavě dodá také významný podíl aktivního zapojení návštěvníků. Výrazně bude posílena interaktivní část výstavy, na které budou probíhat pod vedením lektorského oddělení Národní galerie četné programy včetně malířských dílen. Návštěvníci si budou  moci nakreslit či namalovat svoji vlastní kopii podle Cranacha za použití reprodukčních technik, které se používaly v umělcově dílně. Zájemcům bude k dispozici novodobá kopie rozpracovaného obrazu, s jejíž pomocí si zhotoví pauzu, přenesou si kontury obrazu a budou  moci malovat (téměř) jako Cranach.

Kurátorka: Olga Kotková

Výstava se koná pod záštitou Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v PrazeDoprovodný program k výstavě naleznete zde.

Leták k výstavě si můžete prohlédnout zde.

Přiložené soubory

tz_narodni-galerie-zahajuje-letni-vystavni-sezonu-5.pdf (TZ_Národní galerie zahajuje letní výstavní sezónu)
press-release_national-gallery-in-prague-opens-a-summer-exhibition-season.pdf (Press release_National Gallery in Prague opens a summer exhibition season)
Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop