Otevři zahradu rajskou. Benediktini v srdci Evropy 800-1300

Otevírací doba
úterý–neděle: 10–18 hodin, středa: 10–20 hodin
Vstupné
Základní 180 Kč
Snížené 90 Kč
Rodinné 350 Kč
Školní skupiny 20 Kč

Valdštejnská 3, Praha 1

metro A - Malostranská, tram 12, 18, 22 - Malostranská

Datum konání : 7.11.2014 - 15.3.2015
Místo konání: Valdštejnská jízdárna

Prosba „Otevři zahradu rajskou“ je převzata z modlitby slavného Sugera, opata kláštera Saint Denis u Paříže. Národní galerie v Praze zve jejím prostřednictvím k návštěvě jedinečné výstavy raně středověkého umění. Dosud nikdy se u nás nepodařilo shromáždit vybraná díla dané epochy v takovémto počtu a především v takovéto kvalitě. Na dvě stě padesát exponátů svezených z celého Česka a ze šesti dalších zemí dokumentuje materiální a duchovní kulturu střední Evropy.

Výstava prostřednictvím vybraných exponátů především z oblastí užitého umění, sochařství, knižní malby a architektury prezentuje vysokou duchovní a uměleckou kulturu benediktinského řádu ve střední Evropě v době raného středověku. Důraz je kladen též na dějiny středoevropských států v období raného novověku při zdůraznění nezastupitelné role benediktinského řádu během této epochy.

Výstavu uspořádala Národní galerie v Praze ve spolupráci s Akademií věd České republiky a Univerzitou Karlovou v Praze za podpory Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze, Národního muzea a Správy Pražského hradu.

Oficiální webové stránky projektu: http://vystava-benediktini.cz/

----------------------------

Pro velký divácký zájem přistoupila Národní galerie v Praze k mimořádnému prodloužení otevírací doby výstavy: od soboty 7. března do neděle 15. března bude výstava otevřena denně od 10 do 20 hodin. Výjimkou je čtvrtek 12. března, kdy bude výstava uzavřena v obvyklých 18 hodin.

Přiložené soubory

tz-beneditini.doc (Tiskové zpravodajství)
press-release-14.doc (Press release)
doprovodne-programy-1.doc (Doprovodný program)
Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop