Architektura pro Korunu – Lidé a architektura doby Karla IV.

Otevírací doba
úterý–neděle: 10–18 hodin, středa: 10–20 hodin
Vstupné
Základní 100 Kč
Snížené 50 Kč
Rodinné 150 Kč

Valdštejnská 3, Praha 1

metro A - Malostranská, tram 12, 18, 22 - Malostranská

Datum konání : 7.11.2016 - 31.12.2016
Místo konání: Valdštejnská jízdárna

Výstava je pojata jako procházka po středověkém městě. Průvodcem je architekt Karla IV., Mistr Petr Parléř, který se musí připravit na audienci u císaře Karla IV., aby mu představil plány katedrály sv. Víta. Děti i s rodiči během ní společně s mistrem Parléřem navštíví jednotlivé expozice – ulice středověkého města, malířskou dílnu Mistra Theodorika, tržiště, klášter, skriptorium, krčmu, lázně, krejčího, ranhojiče, stavební huť, Parléřův dům, zbrojnici, mučírnu, pracovnu astrologa i kapli sv. Kříže na hradě Karlštejn. Na každém místě se setkají s danou postavou, se kterou Petr Parléř vede krátký rozhovor, skrze nějž představí návštěvníkům dané povolání a zvyklosti. Výlet do historie končí audiencí u Karla IV.

Cílem výstavy je nenásilně seznámit nejen děti s dobou, uměním, architekturou a životem lidí v době vlády Karla IV., osobností Karla IV. a jeho rodinou.

Výstava probíhá až do 31. 12. 2016, tedy i v krásném období adventu a Vánoc, ve kterém se bude Petr Parléř těšit na Vaši návštěvu.

Pořadatelem výstavy je Architecture Week Praha.
Valdštejnská jízdárna: +420 257 073 136 

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop