Samuel Beckett: Ne Já
10.01.2014

Inscenace v Malé dvoraně Veletržního paláce. Vstup zdarma.

Studio Hrdinů a lektorské oddělení Národní galerie v Praze zvou na představení: Samuel Beckett: Ne Já.

Premiéra neděle 12. ledna od 16:30 v Malé dvoraně Veletržního paláce. Vstup zdarma.

Každému představení bude předcházet od 14.30 hodin komentovaná prohlídka výstavy
Jan Kotík 
(1916 – 2002) s její autorkou Ivou Mladičovou.Studio Hrdinů připravuje ve spolupráci s lektorským oddělením Národní Galerie několik krátkých inscenací a instalací jako doprovodní program k výstavám ve Veletržním paláci. Jako první představujeme v lednu 2014 inscenaci kanonického textu dramatické moderny NE JÁ Samuela Becketta v režii kmenové režisérky divadla Kathariny Schmitt. 

NE JÁ, hra nositele Nobelovy ceny za literaturu Samuela Becketta z roku 1972, se odehrává v naproste tmě, v prostoru, kde je vidět jen paprsek světla, padající na ústa herečky, dva a půl metrů nad jevištěm. Jedná se o fragmentární vnitřní monolog popisující několik okamžiku ze života ženy. Hlavním tématem textu je vztah jazyka a vzpomínání.

Jedná z hlavních dramaturgických linií Studia Hrdinů je pokus o spojení výtvarného umění a činohry, práce Kathariny Schmitt z posledních let (hlavně inscenace hry Tima Crouche England a její vlastní hra SAM) se pohybují přesně na tomto rozmezí. NE JÁ v této linii pokračuje, inscenace je koncipovaná jako spojení činohry s videoinstalací na malé dvoraně Veletržního paláce, prostoru, který Beckettův text dá do kontextu s uměním moderny 20. století. 

Inscenace vznikla za podpory lektorskeho oddělení NG.

Hraje: Lucie Trmiková
Režie a koncept: Katharina Schmitt; Scéna a video: Pavel Svoboda

Expozice
Veletržní palác
Veletržní palác Dukelských hrdinů 47 Praha 7
Více informací
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní