Národní galerie se dál zaměřuje na děti a studenty – volný vstup pokračuje
01.09.2016

V dubnu loňského roku spustily Národní galerie v Praze a Komerční banka společný projekt volného vstupu pro děti, mládež do 18 let a studenty do 26 let. Neomezený přístup do stálých expozic pokračuje pro děti, mládež a studenty i ve školním roce 2016/17. 

Od začátku roku ho využilo více jak 40 tisíc lidí. Mladí návštěvníci, stejně jako mladé umění, jsou pro Národní galerii i nadále jednou z priorit.

Máme velikou radost, že na tomto projektu pokračuje, že budou mít děti a mladí lidé možnost shlédnout bohaté sbírky Národní galerie zdarma díky spolupráci s Komerční bankou. Tato generace je pro nás bezesporu klíčová a snažíme se jí tudíž jít maximálně naproti – nejen projektem volného vstupu, ale i programovou nabídkou,“ uvádí generální ředitel Národní galerie v Praze Jiří Fajt.

Spolupráce s Národní galerií v Praze a podpora bezplatného vstupu pro mladou generaci je jedním z našich nejvýznamnějších projektů v oblasti CSR, který chceme podporovat i nadále. Velmi si ceníme toho, že je mezi dětmi a mládeží o tuto akci velký zájem, což bylo také hlavním cílem projektu,“ doplňuje Albert Le Dirac’h, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

Se začátkem školního roku zahajuje galerie řadu programů, které se zaměřují právě na nejmladší generaci. Nejmenší děti mohou společně s rodiči navštěvovat pravidelné výtvarné herny a dílny, kde jim je umění přibližováno zajímavou formou tak, aby mu porozuměli a bavilo je. Výtvarné ateliéry pořádá Národní galerie i pro starší děti, stejně jako obecné i specializované kurzy umění, které jsou mimo jiné ideální přípravou pro studium na uměleckých školách.

Tisková zpráva zde.

Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní