Víkend: Piccoli | (O)bludiště

25/10 2020
14.00 (90 min.)
Pohádková hudebně-pohybová dílna pro děti od 6 do 8 let

Příšera je divné zvíře. A labyrint chodeb Anežského kláštera je plný nástrah, tajemných postav, živočichů a tajemných bytostí. Život s příšerou není zrovna lehký, a tak lektorka Lída děti naučí, jak s ní komunikovat a tak trochu ji převychovat. Vtipné pohybové aktivity v dílně plné nečekaných zvratů je naučí nebát se příšer ani hudby J. S. Bacha.

Lektorka Ludmila Bajerová:
Lída má krom jiného obrovský dramatický talent. Ten se odráží v originalitě a detailním zpracování jejích dílen. Nelze to popsat, dá se to jen zažít… Je mimo jiné pedagožkou HV, sbormistryní sborů L’Asenzio, Rozmarýnek a Slůňata. Je lektorkou České Orffovy společnosti, České filharmonie a vyučuje na Katedře hudební výchovy PedF UK.

Praktické informace:

  1. Věk: 6–8 let (Organizátoři akce žádají, aby byl tento věk respektován. V průběhu rezervace či nákupu je nutné vyplnit pole s informací o věku dítěte).
  2. Doba trvání: 90 minut (30 minut v expozici + 60 minut hudební dílna)
  3. Dílny je otevřené všem dětem a rodičům bez ohledu na dřívější hudební zkušenosti, pouze dílny Od pramenů k moři a Telemánnie předpokládají schopnost hrát na vlastní hudební nástroj.
  4. Rodiče jsou na dílnách vítáni a mohou se aktivně účastnit. Z hygienických důvodů je možné zakoupit vstupenku pouze pro jednu doprovodnou osobu (50,- Kč).

Piccoli je jedinečný koncept dílen propojující výtvarné a hudební umění. Tématem letošního ročníku je umění improvizace. Každá dílna začíná u vybraného díla v expozici Anežského kláštera. Poté se účastníci společně vydají Anežským klášterem k jedinečným hudebním zážitkům v dílnách tematicky navazujících na komentované výtvarné dílo.

Cena: 200/50 Kč doprovod / Doba trvání: 90 min. / Místo setkání: u pokladny / Rezervace na GoOut

Související akce