ZVUKOVÉ STEZKY & MAGNETICKÁ POLE
Datum konání: 18.05.2017 19:00 - 18.05.2017 21:00
Místo konání: Klášter sv. Anežky České
Typ akce: Speciál

ZVUKOVÉ STEZKY & MAGNETICKÁ POLE | 18. 5. | 19.00–21.00

Koncert, zvukové intervence a instalace v prostorech Anežského kláštera u příležitosti Mezinárodního dne muzeí a galerií.

I. Koncert 18. 5. v 19.00

Prostory Anežského kláštera se během večera 18. května promění v pomyslnou zvukovou stezku. Posluchači mohou vnímat, jak se jednotlivé hudební krajiny a intervence prolínají. Průvodcem je smíšený studentský sbor, který za použití tradičního i současného vokálního repertoáru provede návštěvníky ze zahrady do refektáře, křížové chodby, kostela Sv. Salvátora, presbytáře sv. Františka až do jeho místa, kde zazní závěrečné skladby. Slavnostní program předchází dvě zvukové a audiovizuální performance, které byly realizovány pro konkrétní prostory přízemí konventu.

Koncert elektroakustických skladeb pro ambisonický systém.
Autoři multikanálových elektronických kompozic: Marta Kolárová Ondřej Černohorský, Ondřej Černohorský, Tomas Hurych, Juraś Karaka, Michael Kocáb, Jakub Krejčí, Tomáš Roček, Matěj Šenkyřík, Barry Wan.
Jan Rösner - premiéra sborové kompozice s univerzitním sborem Norimberk a Yuhwan Kim.
Dieter Schnebel - Lamento di Guerra II, Susanne Kelling (mezzosoprán), Martin Sigl (akordeon).
Luciano Berio - Sequenza II pro soprán, Eva Schöler, Pia Schwarz a Helena Steiner.
Miroslav Tóth (saxofon) a Ilia Chernoklinov (viola) - instrumentální skladby pro sólové nástroje. 
Miroslav Tóth (saxofony) a Ilia Chernoklinov (viola) zvukové intervence.
Meng Lin a Yuhwan Kim - premiéra skladeb studentů Hochschule für Musik Nürnberg v interpretaci Ensemble Terrible.

II. Jakub Krejčí: DOMINIUM 15.–18. 5. /refektář/

Pomocí brýlí na virtuální realitu a sluchátek divák může vstoupit do 3D prostoru a proměnit se v Bytost. Ocitne se v sice v Anežském klášteře, ale vnímá jej v proměněné virtuální podobě. Může se volně pohybovat i když ve skutečnosti stojí na místě. Může zkoumat své okolí, poslouchat ozvěnám historie a předjímat možné verze budoucnosti. V Dominiu, v jednom z mnoha Panství, tak dochází k možnosti setkání s něčím jiným. Instalace vznikla ve spolupráci a s podporou Institutu intermédií.

III. Magnetická pole 9.–27. 5.

Zvuková instalace a kompozice, ve které zazní záznamy akustických událostí, které byly inscenovány, které se zde mohly, nebo mohou odehrát v křížové chodbě kláštera. Ambientní kompozice stírá jasné hranice mezi fyzickým prostorem a akustickou skutečnosti sakrální architektury. Realizace: studenti Centra audiovizuálních studií FAMU: Alexandra Cihanská Machová, Sebastian Drack, Tobias Feldmaier, Veronika Dostálová, Jiří Rouš, Matěj Šenkyřík, Petr Zábrodský, j.h. Stanislav Abrahám. (dílna Miloš Vojtěchovský).

Organizace: Mezinárodní kolaborativní projekt AMU, (Katedra skladby HAMUCentrum audiovizuálních studií FAMU), Hochschule für Musik Nürnberg a Národní galerie v Praze

Související expozice
Fotografie
Programy

Program následujících 7 dní

Neděle
Sobota
žádné programy

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…