ZVUKOVÉ STEZKY & MAGNETICKÁ POLE

Datum konání: 18.5.2017 19:00 - 21:00
Místo konání: Klášter sv. Anežky České
Typ akce: Speciál

ZVUKOVÉ STEZKY & MAGNETICKÁ POLE | 18. 5. | 19.00–21.00

Koncert, zvukové intervence a instalace v prostorech Anežského kláštera u příležitosti Mezinárodního dne muzeí a galerií.

I. Koncert 18. 5. v 19.00

Prostory Anežského kláštera se během večera 18. května promění v pomyslnou zvukovou stezku. Posluchači mohou vnímat, jak se jednotlivé hudební krajiny a intervence prolínají. Průvodcem je smíšený studentský sbor, který za použití tradičního i současného vokálního repertoáru provede návštěvníky ze zahrady do refektáře, křížové chodby, kostela Sv. Salvátora, presbytáře sv. Františka až do jeho místa, kde zazní závěrečné skladby. Slavnostní program předchází dvě zvukové a audiovizuální performance, které byly realizovány pro konkrétní prostory přízemí konventu.

Koncert elektroakustických skladeb pro ambisonický systém.
Autoři multikanálových elektronických kompozic: Marta Kolárová Ondřej Černohorský, Ondřej Černohorský, Tomas Hurych, Juraś Karaka, Michael Kocáb, Jakub Krejčí, Tomáš Roček, Matěj Šenkyřík, Barry Wan.
Jan Rösner - premiéra sborové kompozice s univerzitním sborem Norimberk a Yuhwan Kim.
Dieter Schnebel - Lamento di Guerra II, Susanne Kelling (mezzosoprán), Martin Sigl (akordeon).
Luciano Berio - Sequenza II pro soprán, Eva Schöler, Pia Schwarz a Helena Steiner.
Miroslav Tóth (saxofon) a Ilia Chernoklinov (viola) - instrumentální skladby pro sólové nástroje. 
Miroslav Tóth (saxofony) a Ilia Chernoklinov (viola) zvukové intervence.
Meng Lin a Yuhwan Kim - premiéra skladeb studentů Hochschule für Musik Nürnberg v interpretaci Ensemble Terrible.

II. Jakub Krejčí: DOMINIUM 15.–18. 5. /refektář/

Pomocí brýlí na virtuální realitu a sluchátek divák může vstoupit do 3D prostoru a proměnit se v Bytost. Ocitne se v sice v Anežském klášteře, ale vnímá jej v proměněné virtuální podobě. Může se volně pohybovat i když ve skutečnosti stojí na místě. Může zkoumat své okolí, poslouchat ozvěnám historie a předjímat možné verze budoucnosti. V Dominiu, v jednom z mnoha Panství, tak dochází k možnosti setkání s něčím jiným. Instalace vznikla ve spolupráci a s podporou Institutu intermédií.

III. Magnetická pole 9.–27. 5.

Zvuková instalace a kompozice, ve které zazní záznamy akustických událostí, které byly inscenovány, které se zde mohly, nebo mohou odehrát v křížové chodbě kláštera. Ambientní kompozice stírá jasné hranice mezi fyzickým prostorem a akustickou skutečnosti sakrální architektury. Realizace: studenti Centra audiovizuálních studií FAMU: Alexandra Cihanská Machová, Sebastian Drack, Tobias Feldmaier, Veronika Dostálová, Jiří Rouš, Matěj Šenkyřík, Petr Zábrodský, j.h. Stanislav Abrahám. (dílna Miloš Vojtěchovský).

Organizace: Mezinárodní kolaborativní projekt AMU, (Katedra skladby HAMUCentrum audiovizuálních studií FAMU), Hochschule für Musik Nürnberg a Národní galerie v Praze

Související expozice

Fotografie

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop