PROJEKTOVÝ DEN K VÝSTAVĚ SALM MODERN #1: MOŽNOSTI DIALOGU

Datum konání: 2.12. - 1.12.2019
Místo konání: Salmovský palác
Délka programu: 120 min.
Typ akce: Pro školy
Typ programu: s výtvarnou aktivitou, s dramatickými prvky, s digitálními technologiemi
Stupně školy: 2. stupeň ZŠ / nižší gymnázium, SŠ / VOŠ

Projektový den pro 2. stupeň základních škol a střední školy k výstavě Salm modern #1: možnosti dialogu, která trvá pouze do 1. prosince 2019

Setkejte se v dialogu s ikonami českého a světového umění. Každý návštěvník je jedinečný a hledá něco jiného… Zajímají nás důvody, proč umělecká díla vznikají, příběhy umělců a ale i řemeslná zručnost, jež se za nimi skrývá. Společně s nabídkou školních programů máte možnost prožít projektový den, kde otevíráme více přístupů k jedné výstavě a pracujeme v menších skupinách.

Škola, která přijde na projektový den, si může vybrat 1 - 4 workshopy různého zaměření. Z důvodu individuálnějšího přístupu, který žákům umožňuje si vyzkoušet i náročnější techniky a metody, jsou workshopy určeny pro max. 15 žáků – všechny 4 workshopy jsou pro celkem 60 žáků.

MOŽNOSTI DIALOGU
Typ programu: s dramatickými prvky

Improvizační workshop s metodami dramatické výchovy. Vycházející z děl K. Šedé a J. Švankmajera. Zaměříme se na dialog jako základní nástroj komunikace, verbálně i pohybově.

VÍME CO VIDÍME? 
Typ programu: s výtvarnou aktivitou

Jsou obrazy tím, čím se zdají být? Dílna zprostředkovává vícevrstevnatost díla A. Warhola. Studenti budou experimentovat s barvami a vyzkouší si techniku sítotisku.

BLÍZKÁ SETKÁNÍ JINÉHO DRUHU
Typ programu: s digitálními technologiemi

V dílně  zkusíme rozpoutat, oživit či zhmotnit dialog mezi dvěma instalacemi K. Kintery a F. Díaze. Vyzkoušíme si Site specific instalaci a časosběrnou animaci.

TOHLE JE MŮJ PŘÍBĚH
Typ programu: s dramatickými prvky, s digitálními technologiemi

Projdeme se společně galerií. Sami si přímo v prostoru galerie vyzkoušíme netradiční umělecké formy. Instalaci ve spacáku, záznam tělesné akce, fotografování Polaroidem i archivaci soukromého záznamu. Inspirovat nás budou K. Kintera, K. Šedá, R. Mueck a Ch. Boltanski.

Cena: 1500 Kč za skupinu 1 – 15 osob / Doba trvání: 120 min. / Rezervace: vzdelavani@ngprague.cz (+420 224 301 003), doporučujeme minimálně 14 dní předem
Zrušení objednaného programu je nutné oznámit nejméně jeden pracovní den předem telefonicky na 224 301 003, jinak účtujeme storno poplatek.

Související výstavy

Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání – Salmovský palác
+ 420 233 081 727
vzdelavani@ngprague.cz

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop