PRG <–> DD: Dvoudenní workshop pro zájemce ve věku 16–25 let | OBSAZENO

Datum konání: 12.10.2019 11:00 - 13.10.2019 17:00
Místo konání: Salmovský palác
Typ akce: Speciál

– 12/10 2019 Praha, Salmovský palác – NGP
– 13/10 2019 Drážďany, Japanisches Palais – SKD

Zažijte dvě výjimečné výstavy současného umění ve dvou městech! Poznejte díla ze sbírky Schenkung Sammlung Hoffmann v Salm Modern #1: Možnosti dialogu v Salmovském paláci Národní galerie Praha a Die Erfindung der Zukunft v Japanisches Palais Státních uměleckých sbírek v Drážďanech. V rámci dvoudenního workshopu, budete mít možnost nahlédnout do koncepce jednotlivých výstav, diskutovat o aktuálních tématech a samostatně tvořit, inspirováni přístupy regionálních i světových umělců.

© SKD © Staatliche Kunstsammlungen Dresden, 2019

PROGRAM

12/10 2019 Praha – Salm Modern #1: Možnosti dialogu

  • Komentovaná prohlídka s lektorem, kde je prostor společně diskutovat, sdílet vaše dojmy a zkušenosti. Seznamte se uměleckými díly světových a českých umělců jako Nan Goldin, Andy Warhol, Yayoi Kusama, Christian Boltanski, Jean-Michel Basquiat, Jan Švankmajer, Josef Bolf, Krištof Kintera a další. Může mezi uměleckými díly probíhat dialog? V jaké formě? Zaměřme se na interpretaci viděného a rozkryjme společně inspirace, kontexty a důvody k tvorbě umělců zastoupených ve sbírkách Schenkung Sammlung Hoffmann a Národní galerie Praha.
  • Navažte na vybraná umělecká díla vlastní tvorbou. Vyzkoušejte si různé výtvarné postupy jako například techniku sítotisku či focení vlastních intervencí na polariod přímo ve výstavě.

13/10 2019 Drážďany – Die Erfindung der Zukunft 

  • Společně navštívíme výstavu zabývající se důležitými společenskými otázkami dneška, o kterých budeme následně diskutovat. Jak důležitou roli hraje vzrůstající digitalizace a globalizace společnosti? Jsou zdroje, které nám planeta nabízí dostačující pro nás pro všechny? Jak můžeme chránit naše životní prostředí a přírodu? A jakou roli sehraje společenská soudržnost? Výstava odhalí různorodé pohledy na daná témata prostřednictvím děl ze všech sbírek Staatliche Kunstsammlungen Dresden.
  • Přetvořte staré na nové! Během workshopu se budeme zabývat otázkami o podobě budoucnosti a životního prostředí. Pod vedením odborníků, si sami vyzkoušíte upcyklaci.

Dílnu povedou odborní lektoři z Prahy a Drážďan.

Cena: zdarma (galerie hradí veškeré náklady spojené s cestou vlakem do Drážďan a zpět)
Podmínky: komunikativní znalost angličtiny; účastníci mladší 18 let musí mít písemný souhlas rodičů (zákonných zástupců) s cestou dítěte do zahraničí 
Podrobnosti: skupina 14 osob (polovina účastníků je z Německa a druhá polovina z České republiky)
Rezervacevzdelavani@ngprague.cz, 224 301 000

Související výstavy

Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání – Veletržní palác
+420 224 301 003
vzdelavani@ngprague.cz

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop