NG 221 | Národní galerie v Praze – dokumentární film Bernarda Šafaříka

Datum konání: 5.2.2017 19:00 - 20:00
Místo konání: Studio Hrdinů
Typ akce: Filmové promítání

Premiéra dokumentárního filmu Bernarda Šafaříka – Národní galerie v Praze při příležitosti oslav 221. výročí NG v Praze.
(52 min., 2016)

Národní galerie v Praze patří k nejstarším a nejvýznamnějším kulturním institucím v České republice. Její zajímavá historie začíná již v roce 1796 a najdete v ní díla slavných umělců jakými jsou např. Rembrandt, Rubens, Dürer, Breughel, van Gogh, Gauguin, Picasso a mnoho dalších. Tyto poklady světového umění jsou rozmístěny v nádherných pražských palácích a klášteře, z nichž se mnohé řadí k dosud nepříliš známým i pro samotné Pražany. Velké popularitě se v posledních letech těší funkcionalistický Veletržní palác, ale i ostatní budovy se postupně dostávají do širšího povědomí české i zahraniční veřejnosti.

Téměř hodinový dokumentární film Bernarda Šafaříka, vytvořený v koprodukci České televize a Národní galerie v Praze, je prvním filmovým portrétem této národní instituce. Provede diváka nejenom mezníky v dějinách Národní galerie v Praze, ale také mnoha místy, kde svá díla během několikerého stěhování vystavovala. Dokument nabízí i náhled do jinak nepřístupného zákulisí galerijního provozu.

Premiéra se uskuteční při příležitosti 221. výročí založení Společnosti vlasteneckých přátel umění v neděli dne 5.2.2017 od 19.00 v Národní galerii v Praze ve Veletržním paláci – Studiu hrdinů. Po projekci bude následovat diskuse s režisérem.

REZERVACE: info@ngprague.cz

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop