Martin Talaga: SOMA #7

Datum konání: 6.3.2018 19:00 - 20:00
Místo konání: Veletržní palác
Typ akce: Speciál

Projekt choreografa Martina Talagy je inspirovaný výtvarným uměním a ideálem krásy napříč historií v něm zobrazovaným. Performance putuje po českých galeriích a výstavních prostorech, přičemž pokaždé se liší. Tentokrát se díky většímu počtu zapojených umělců zaměří na skupinové malby, velké fresky a sousoší.

Samotné lidské tělo stojí v hlavním zájmu představení. Fyzický pohybový slovník je tu postaven na možnostech a nemožnostech těla. Co všechno je schopné vyjádřit. „Jako kontrast k nedokonalému, ale živému tělu pracujeme s rozebranou figurínou lidského těla, která jakkoli dokonalá proporčně, navždy zůstane jen chladným kusem plastu bez duše. Objekt figuríny jsme zvolili jako memento, protože současný trend vyzdvihuje vnější krásu a zapomíná na podstatné vnitřní hodnoty. Postupně chladneme a máme k figurínám a robotům mnohem blíž než kdykoliv předtím,“ říká k představení choreograf Martin Talaga.

Vizuálně-pohybová performance SOMA měla premiéru minulý rok v galerii Mánes. Od té doby se konala například v MeetFactory nebo na přehlídce Designblok. V březnu se přesouvá do prostoru Veletržního paláce. „Performance je výjimečná tím, že se pokaždé mění. Přizpůsobujeme ji nejen prostoru, ale i počtu umělců. Zatímco na premiéře jsme byli tři, ve Veletržním paláci vystoupí 20 interpretů. I proto se zaměříme na zobrazení sousoší, velkých fresek či skupinových maleb,“ dodává Martin Talaga.

Vizuálně pohybová performance, jejímž zájmem je lidské tělo.

Malá dvorana / Vstupné 150 Kč

Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání – Veletržní palác
+420 224 301 003
vzdelavani@ngprague.cz

Fotografie

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop