Magnetická pole
Datum konání: 09.05.2017 10:00 - 27.05.2017 18:00
Místo konání: Klášter sv. Anežky České
Typ akce: Speciál

Magnetická pole | 9.–27. 5. 2017

Zvuková Instalace a hudební kompozice Magnetická pole vnáší do křížové chodby kláštera ozvěny událostí, které se v tomto prostoru mohly, případně mohou odehrát. Nechává odpověď na otázku, které ruchy patří ke kompozici a které jsou přirozenou součástí prostředí nezodpovězenou. Prostorová kompozice je distribuovaná do 4 separátních kanálů a tvoří ji koláž jednotlivých zvukových příspěvků, nahraných a upravených studenty Centra audiovizuálních studií FAMU. Severní, západní, východní a jižní chodby konviktu jsou vizuálně téměř identické, ale ve skutečnosti každá chodba rezonuje jinak. Umístění reproduktorů do rohů pomyslného čtverce nabízí návštěvníkům poslouchat a pohybovat se uvnitř zvukového pole, spojujícího vnitřek s vnějším dvorem za okny.

Instalace Magnetická pole je součástí akce Zvukové stezky připravované při příležitosti Mezinárodního dne muzeí a galerií dne 18. května.

Realizace: Alexandra Cihanská-Machová, Veronika Dostálová, Sebastian Drack, Jiří Rouš, Matěj Šenkyřík, Petr Zábrodský, j.h. Stanislav Abrahám, koordinace Miloš Vojtěchovský.

Související expozice
Programy

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…