Magnetická pole

Datum konání: 9.5.2017 10:00 - 27.5.2017 18:00
Místo konání: Klášter sv. Anežky České
Typ akce: Speciál

Magnetická pole | 9.–27. 5. 2017

Zvuková Instalace a hudební kompozice Magnetická pole vnáší do křížové chodby kláštera ozvěny událostí, které se v tomto prostoru mohly, případně mohou odehrát. Nechává odpověď na otázku, které ruchy patří ke kompozici a které jsou přirozenou součástí prostředí nezodpovězenou. Prostorová kompozice je distribuovaná do 4 separátních kanálů a tvoří ji koláž jednotlivých zvukových příspěvků, nahraných a upravených studenty Centra audiovizuálních studií FAMU. Severní, západní, východní a jižní chodby konviktu jsou vizuálně téměř identické, ale ve skutečnosti každá chodba rezonuje jinak. Umístění reproduktorů do rohů pomyslného čtverce nabízí návštěvníkům poslouchat a pohybovat se uvnitř zvukového pole, spojujícího vnitřek s vnějším dvorem za okny.

Instalace Magnetická pole je součástí akce Zvukové stezky připravované při příležitosti Mezinárodního dne muzeí a galerií dne 18. května.

Realizace: Alexandra Cihanská-Machová, Veronika Dostálová, Sebastian Drack, Jiří Rouš, Matěj Šenkyřík, Petr Zábrodský, j.h. Stanislav Abrahám, koordinace Miloš Vojtěchovský.

Související expozice

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop