Lidská práva v současnosti
Datum konání: 13.12.2017 18:00 - 13.12.2017 20:00
Místo konání: Veletržní palác
Délka programu: 120 min.
Typ akce: Přednášky a diskuze

slam poetry, divadlo, hudba, prezentace, diskuze

Velká dvorana Veletržního paláce

vstup volný

Co jsou lidská práva a jak je vidí odborníci a umělci? Zveme vás na debatu a vyjádření postojů k současné celospolečenské lidskoprávní situaci. Akci pořádá Organizace na pomoc uprchlíkům v spolupráci s Národní galerií v Praze.

Debata je součástí doprovodného programu k výstavě Zákon cesty, světově proslulého současného umělce Aj Wej-wej, který v reakci na nynější humanitární katastrofu říká, že není žádná uprchlická krize, jen krize lidstva... Při současném přístupu k uprchlíkům ztrácíme své základní hodnoty.

V rámci debaty budou našimi hosty jak umělci, kteří projevují své postoje v podobě slam poetry či divadla, tak odborníci, jež se lidskoprávní tématikou zabývají v každodenní praxi. 

Můžete se těšit na:

Honza Dibitanzl - slamuje od února 2015. Za své více než dvouroční působení na slam poetry scéně se dostal do republikového finále 2015 a 2017 a vyhrál několik exhibic. Jako jeden z mála dokáže plnohodnotně střídat pevné texty a improvizaci. Je to zástupce nejvyšší poezie, měří totiž 198 centimetrů a na debatě rovněž vyjádří svůj postoj k lidským právem a migraci.

Robert Netuka alias Tukan - slamuje od ledna 2017. Vítěz mnoha exhibic, finalista republikového finále 2017 a mistr ČR 2017 v Duo slamu spolu s Dr. Filipitchem. Ve svých pevných textech upřednostňuje sociálně-politickou tématiku, teď i se zaměřením na lidská práva. Chrlením slov občas nazýván "kulomet“.

JUDr. Martin Rozumek – ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s., nám přiblíží aktuální situaci v oblasti migrace nejen v lokálním, ale i v globálním kontextu.

Zdeněk Velíšek - moderátor, redaktor, reportér a ikona zahraničního zpravodajství České televize. V roce 2015 převzal na francouzské ambasádě insignie rytíře Řádu umění a literatury.  V roce 2017 vydal knihu Oni zblízka, my pod drobnohledem, ve které přibližuje integraci cizinců v nejbližším zahraničí, a o které budeme též mluvit.

11:55 (zapetdvanact) - mladý generační divadelní soubor absolventů KALD DAMU. Jejich inscenace vznikají převážně formou vedené improvizace na témata a předlohy, které je zajímají a baví. Divadelníci zapetdvanact představí krátkou inscenaci na téma lidských práv.

Řekni názor. Improvizuj. Fixuj. Hraj!

O hudební doprovod se postará Alec Momac.

Debata se uskuteční v českém jazyce.

Související výstavy
Aj Wej-wej. Zákon cesty
Datum konání: 17.03.2017 - 07.01.2018
Více informací
Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání a programů pro veřejnost – Veletržní palác
+420 224 301 003
vzdelavani@ngprague.cz

Programy

Program následujících 7 dní