LETNÍ ATELIÉR: SRZNASKRZ (10–14 let) /obsazeno/

Datum konání: 26.8. - 30.8.2019
Místo konání: Klášter sv. Anežky České
Typ akce: Dílny

Chytíme se nitě vyprávění a vydáme se po ní k jádru příběhu.

Rozložíme jej na věty, slova, písmena a rozehrajeme hru každý po svém. Na pomoc si vezmeme věci rozebrané na součástky a rozcupované na materiál. Využijeme zbytky, přebytky a vytvoříme výdobytky. Skrze věci provlékneme nit vyprávění, skrze materiály prostrčíme řetězy slov. Z dílny v Anežském klášteře a jeho zahradách nezbude nic, ale od všeho si něco odneseme.

MgA. Denisa Sedláková: Po studiu na SUPŠ a PedF UK absolvovala UMPRUM v Praze. V Anežském klášteře a Schwarzenberském paláci vede víkendové dílny a letní ateliéry. Pracuje v Poštovním muzeu jako lektorka a příležitostně i kurátorka, připravuje programy pro veřejnost i školy, dětské publikace, vede výtvarné dílny. K výstavám navrhuje interaktivní prvky a dětské expozice. Ve své volné tvorbě se věnuje autorskému šperku.

Mgr. Irena Záhorská: V Anežském klášteře pravidelně připravuje letní ateliéry a během roku zprostředkovává středověké sbírky skupinám všech generací. Ve své lektorské činnosti ráda propojuje tradiční výtvarné techniky a umělecké řemeslo s novými technologiemi a materiály. Má zkušenosti s výukou výtvarné výchovy na základní škole, kde ji baví s žáky výtvarně přemýšlet nad tématy, která rezonují společností.

Bc. Barbora Uchytilová: Studentka oboru dějiny křesťanského umění na KTF UK se zaměřením na středověk. Působí jako externí lektorka v Anežském klášteře, kde lektoruje školní programy, podílí se na víkendových dílnách a provádí komentované prohlídky pro veřejnost.

Cena: 2900 Kč / osoba (zahrnuje výtvarný materiál a obědy)
Místo konání: Klášter sv. Anežky České

Kontakt: letniateliery@ngprague.cz

Rezervace
Program již není možné rezervovat

Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání – Veletržní palác
+420 224 301 003
vzdelavani@ngprague.cz

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop