LETNÍ ATELIÉR: ŘEKOU ČASU (7–9 let) /obsazeno/

Datum konání: 15.7. - 19.7.2019
Místo konání: Šternberský palác
Typ akce: Pro děti

Jak se mění lidé a věci v průběhu času? Zachytíme proměnu umění během sedmi tisíc let na výstavě Sasko-Čechy ve Šternberském paláci a do rozhovoru se současnými umělci vstoupíme na výstavě Možnosti dialogu v Salmovském paláci. S Josefem Šímou se zapojíme do vysoké hry ve Valdštejnské jízdárně. Budeme malovat v ateliéru i v zahradě, kreslit, tvořit objekty, asambláže, koláže, frotáže.

Mgr. Jana Domšová: Pracuje jako externí lektorka ve Sbírce starého umění Národní galerie v Praze se zaměřením na interpretaci umění dětem s hravou výtvarnou reflexí. Podílí se na přípravě muzejních nocí, rodinných workshopů a interaktivních prostorů pro návštěvníky. Pravidelně se těší na letní ateliéry, kde se s dětmi může pustit do hlubšího zkoumání tématu. V rámci svého keramického ateliéru Su-terrén navštěvuje školy s pojízdnou dílnou. Je absolventkou PedF UK oboru Výtvarná výchova.

MgA. Tereza Kohoutová: Absolventka AVU Praha obor malba, na PedF UK v Praze studium výtvarné výchovy pro ZUŠ a odborné výtvarné školy. Věnuje se volné tvorbě  ̶ malbě a keramice. Pracuje jako externí lektorka Národní galerie v Praze a výtvarný pedagog dětí i dospělých.

Cena: 2900 Kč / osoba (zahrnuje výtvarný materiál a obědy)
Místo konání: Šternberský palác, Salmovský palác a Valdštejnská jízdárna

Kontakt: letniateliery@ngprague.cz

Rezervace
Program již není možné rezervovat

Související výstavy

Lektoři

Mgr. Jana Klímová

kurátorka pro edukační činnost
Profil

Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání – Veletržní palác
+420 224 301 003
vzdelavani@ngprague.cz

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop