LETNÍ ATELIÉR: MYSLÍCÍ RUKA (14+ let) /obsazeno/

Datum konání: 15.7. - 19.7.2019
Místo konání: Veletržní palác
Typ akce: Dílny

Mysl neumí sama kreslit a ruka neumí sama myslet. Avšak během kreslení se ruka stává mostem mezi myslí a vznikajícím obrazem. Motivem ateliéru bude figura a prostor. Intenzivně se ponoříme do studijní kresby podle živého modelu. Seznámíme se s širokou řadou současných uměleckých přístupů k tématu, např. s malbou, fotografií, performancí a instalací, a necháme se jimi inspirovat k vlastní tvůrčí činnosti. Ateliér lze pojmout jako přípravný kurz k talentovým zkouškám.

MgA. Lucie Fryčová: Ve své lektorské činnosti se zaměřuje na děti a mládež. Ráda objevuje nové možnosti, jak s dětmi sdílet prožitek umění a jak rozvíjet vnitřní tvořivost. Je absolventkou Akademie výtvarných umění v ateliéru intermediální tvorby.

Mgr. Dagmar Chocholáčová: Aktivně se věnuje lektorské činnosti ve Veletržním paláci od nejmenších návštěvníků v rámci heren pro rodiče s dětmi, předškolním i školním skupinám a dospívajícím v rámci výtvarné pedagogiky na gymnáziu.

Mgr. Klára Hušková Smyczková: V současné době pracuje především jako lektor v Národní galerii v Praze, v tomto oboru má třináctiletou praxi. Vede a připravuje animační programy pro školní skupiny všech věkových kategorií – specializuje se na workshopy zaměřené na architekturu. Vystudovala výtvarnou školu Václava Hollara, následně pak obor Výtvarná výchova na Pedagogické fakultě UK. S vedením studentů k talentovým zkouškám má mimo jiné osobní zkušenost s vlastními dětmi. Baví ji individuální přístup ke studentům a rozvíjení výtvarného myšlení.

Cena: 2900 Kč / osoba (zahrnuje výtvarný materiál a obědy)
Místo konání: Veletržní palác 

Kontakt: letniateliery@ngprague.cz

Rezervace
Program již není možné rezervovat

Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání – Veletržní palác
+420 224 301 003
vzdelavani@ngprague.cz

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop