Letní ateliér: Beze slov, beze stop (7–9 let )

Datum konání: 20.8.2018 10:00 - 24.8.2018 16:00
Místo konání: Veletržní palác
Typ akce: Pro děti

PRO DĚTI 7–9 let 

Kde končí umělecké gesto a začíná vnímání diváka? Co je to umělecký prožitek? Jsem já umělec?

Napojme se intenzivně na fantastické krátkodobé výstavy Kathariny Grosse a Marii Lassnigové. Inspirací pro nás budou i díla Jiřího Koláře. Strávíme čas obklopeni uměleckými díly nebo inspirující přírodou. Svou přítomnost otiskneme v interiéru i ve veřejném prostoru. Pomocí intimního průzkumu sebe sama vydáme zprávu, možná se o ni podělíme, možná ne. Otisk v nás ale zůstane.

Na pomoc využijeme různé výtvarné techniky, vodou ředitelné spreje, psací stroje i fotoaparáty.

Mgr. Anna Kotrbová Rejchrtová: Provází v NG v Praze mateřské školy a školní skupiny. Nebojí se využít prvků dramatické výchovy a mnohaleté zkušenosti z letních ateliérů. Má ráda budovu Veletržního paláce, zejména sbírku umění přelomu 19. a 20. století.

Mgr. et MgA. Martina Pešková: Vystudovala obor výtvarná výchova pro základní umělecké školy a střední umělecké školy na UP v Olomouci a obor kresba a grafika I., škola Jiřího Lindovského na AVU v Praze. Od roku 2005 se aktivně zabývá výtvarnou pedagogikou a lektorováním, zaměřuje se především na klasické výtvarné techniky. Účastnila se studijních a pracovních stáží v letech 2001 na Vysoké uměleckoprůmyslové škole TAIK v Helsinkách a v roce 2008 v Národní galerii v Reykjavíku. Věnuje se vlastní výtvarné tvorbě.

Cena: 2300 Kč / osoba (zahrnuje výtvarný materiál a obědy)
Rezervace
Program již není možné rezervovat

Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání – Veletržní palác
+420 224 301 003
vzdelavani@ngprague.cz

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop