JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK DNE DYSLEXIE
Datum konání: 25.08.2014 10:00 - 10.09.2014 21:00
Místo konání: Veletržní palác
Typ akce: Komentované prohlídky

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK DNE DYSLEXIE - DAR DYSLEXIE

NEBOLI PROPOJME RŮZNÁ VNÍMÁNÍ A INTEGRUJME TO, CO BY NÁM VŠEM MOHLO POMOCI

Přijďte se přesvědčit, že s handicapem jdou dělat zázraky. Interaktivní 3D hra s workshopy přímo v prostorách Veletržního paláce, dále také divadelní představení na téma dys, workshopy s dys umělci, odborníky a vynálezci.DEN DYSLEXIE, který dosud neexistuje nikde ve světě, slaví jen dětí v ČR. Tento rok je jubilejní a poprvé také mezinárodní, účastní se jak naší sousedé ze Slovenska, tak odborníci z USA. Bude zde vytvořeno interaktivní 3D prostředí, které děti bude motivovat splnit všechny úkoly, za které získají mnoho dárků. Po celý den budou probíhat workshopy s lidmi, kteří s dyslektiky, dysgrafiky a hyperaktivitou žijí a pracují, představí se výtvarní umělci, tvůrci pomůcek, odborníci a další.

Dr. Alena Kupčíková, zakladatelka Dne Dyslexie, říká: „Tento rok je výjimečný tím, že se jedná již o pátý ročník, proto jsme se rozhodli, že bude realizován dva dny, abychom vyšli vstříc všem. Zařadili jsme i workshopy, které na první pohled nevypadají jako workshopy pro dyslektiky, ale jsou důležitou součástí, jak na svět nahlížet jinak. Samozřejmě se zde objeví i všichni ti, jenž přispívají k pomoci v handicapu dys, tvůrci pomůcek i odborníci, ale také např. neslyšící a nedoslýchaví a jejich způsoby výuky. Budeme se snažit tento rok poukázat na vše, co pomáhá lidem v jiných oborech a mohlo by pomoci i nám dyslektikům.“

V. ročník Dne Dyslexie se koná pod záštitou Doc. Ing. Mgr. Martina Dlouhého Dr. MSc., radního hlavního města Prahy pro oblast zdravotnictví, sociální politiky a bydlení, pod záštitou pana Marka Ječménka, starosty Městské části Prahy 7 a pod záštitou Jiřího Koutského, radního pro kulturu Městské části Prahy 7.


Základní informace o 5. ročníku DEN DYSLEXIE 7. 9. a 9. 9. 2014:

Pořádá nezisková organizace Umění a věda na podporu dyslektickým dětem (www.dys.cz)

Kdy / 2 dny : 7.9. a 9. 9. 2014
Kde / Národní galerie v Praze, Veletržní palác
Otevírací hodiny / od 10.00 do  21.00 hodin - Tisková konference se bude konat 9.9. 2014 v 9.30 hodin
Vstupné / ZDARMA
Pro koho je akce určená / Pro malé i velké


ROZVRH: V základním rozvrhu budou oba dny probíhat stejně.

9:30 - Tisková konference 9.9. (možno dorazit i v nedeli 7.9.) se bude konat v prostorách akce, účastníky je možno zastihnout i během dne a to v LEVÉM KORZU VELETRŽNÍHO PALÁCE (vchod z ulice Dukelských hrdinů).

Od 10.00 hodin – zahájení, představení všech účinkujících na workshopech
Od 10 do 16 hodin - workshopy
Od 16 do 19 hodin - přednášky (Přednášky účastníků, jak ze zahraničí (tlumočení zajištěno), tak našich z ČR) přesný časový rozvrh přednášejících najdete na www.dys.cz
Od 19:30 – 21.00 hodin divadlo DYS Kaviár na chodníku
Kino DYS s filmem Dar dyslexie od J.Černého – po celý den


Detail o účastnících a celém programu ke stažení ZDE.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

  

Související expozice
Programy

Program následujících 7 dní