Face to face s Tomášem Tichým

Datum konání: 10.9.2016 16:30 - 17:30
Místo konání: Šternberský palác
Typ akce: Komentované prohlídky

Setkání s umělcem Tomášem Tichým v rámci výstavního projektu After Rembrandt před jeho uměleckou reflexí Rembrandtova Učence přímo v expozici Šternberského paláce.

Návštěvníci budou mít možnost dozvědět  se více o umělci samotném, o jeho pracovních, technologických postupech a o inspiračních impulsech jeho tvorby.

Vstupné na akci 60,- Kč/ 30,- Kč ( studenti, senioři, členové SPNG a pedagogové)


Autor o svém obraze Palác mysli říká:

Ve své odpovědi na Rembrandtova Učence v pracovně jsem se rozhodl jít cestou obsahové interpretace. Zajímalo mě, jaký je náš dnešní pohled na vzdělání a paměť. 

Stále více se spoléháme na uchovávání našich vzpomínek, znalostí a dat mimo svá těla a máme tendenci si myslet, že není potřeba věci vědět, že je lze jednoduše dohledat. Ale jak, když nevíme, co hledáme? 

Mytický „palác mysli“ se tak stává spíše rozvalinou, chaosem neurčitosti a nejistoty. Opěrné body našeho hodnotového systému ztrácejí pevné kontury, přesto se těmito hodnotami často oháníme.  Postmoderní zpochybnění všech pravd otevřelo prostor pro pluralitní a otevřenou společnost, na straně druhé se tentýž princip stal naší největší slabinou. Palác se bortí, obnova je však možná.

MgA. Tomáš Tichý absolvent restaurátorské školy prof. Strettiho na pražské AVU

www.tomastichy.cz

Související expozice

Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání – Šternberský palác
+420 773 754 881
sp.educ@ngprague.cz

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop