Ateliér TŘETÍ MYSL: Ateliér Sochařství / Dominik Lang a Edith Jeřábková (VŠUP)
Datum konání: 12.01.2017 10:00 - 12.01.2017 18:00
Místo konání: Veletržní palác
Typ akce: Přednášky a diskuze

Během výstavy TŘETÍ MYSL. Jiří Kovanda a (Ne)možnost spolupráce máte jedinečnou příležitost zúčastnit se ateliérových setkání studentů uměleckých vysokých škol v prostorách respiria Veletržního paláce. Jiří Kovanda zve ateliéry vysokých uměleckých škol, k nimž má osobní vazby, aby strávily den v Národní galerii v Praze, a staly se tak další performativní zkušeností, která nám může pomoci odhalit tajemství (ne)možnosti umělecké spolupráce.

Ateliér sochařství pod vedením Dominika Langa a Edith Jeřábkové je v současnosti jedním z nejvýraznějších ateliérů nejen na Vysoké škole umělecko-průmyslové, ale i v rámci celé České republiky. Ve svém programu navazují na klasické řemeslné či modernistické pojetí sochy, není pro ně však cizí ani konfrontace s nejaktuálnějším teoretickým diskursem.

V rámci ateliérového setkání uspořádaného k programu výstavy TŘETÍ MYSL. Jiří Kovanda a (Ne)možnost spolupráce se můžete těšit i na dva hosty: kurátora a ředitele Centra pro současné umění Futura Michala Novotného a historika umění Josefa Ledvinu, který je od letošního roku šéfredaktorem časopisu Art+Antiques. Tito hosté se spolu s umělcem Jiřím Kovandou a osazenstvem ateliéru Sochařství zaměří na současné formy a přístupu k umění, a to především v kontextu právě probíhající výstavě Against Nature: Mladá česká umělecká scéna kurátorů Chrise Sharpa a Edith Jeřábkové.

Vstup zdarma.

Související výstavy
Související expozice
Programy

Program následujících 7 dní