Ateliér TŘETÍ MYSL: Ateliér Sochařství / Dominik Lang a Edith Jeřábková (VŠUP)
Datum konání: 12.01.2017 10:00 - 12.01.2017 18:00
Místo konání: Veletržní palác
Typ akce: Přednášky a diskuze

Během výstavy TŘETÍ MYSL. Jiří Kovanda a (Ne)možnost spolupráce máte jedinečnou příležitost zúčastnit se ateliérových setkání studentů uměleckých vysokých škol v prostorách respiria Veletržního paláce. Jiří Kovanda zve ateliéry vysokých uměleckých škol, k nimž má osobní vazby, aby strávily den v Národní galerii v Praze, a staly se tak další performativní zkušeností, která nám může pomoci odhalit tajemství (ne)možnosti umělecké spolupráce.

Ateliér sochařství pod vedením Dominika Langa a Edith Jeřábkové je v současnosti jedním z nejvýraznějších ateliérů nejen na Vysoké škole umělecko-průmyslové, ale i v rámci celé České republiky. Ve svém programu navazují na klasické řemeslné či modernistické pojetí sochy, není pro ně však cizí ani konfrontace s nejaktuálnějším teoretickým diskursem.

V rámci ateliérového setkání uspořádaného k programu výstavy TŘETÍ MYSL. Jiří Kovanda a (Ne)možnost spolupráce se můžete těšit i na dva hosty: kurátora a ředitele Centra pro současné umění Futura Michala Novotného a historika umění Josefa Ledvinu, který je od letošního roku šéfredaktorem časopisu Art+Antiques. Tito hosté se spolu s umělcem Jiřím Kovandou a osazenstvem ateliéru Sochařství zaměří na současné formy a přístupu k umění, a to především v kontextu právě probíhající výstavě Against Nature: Mladá česká umělecká scéna kurátorů Chrise Sharpa a Edith Jeřábkové.

Vstup zdarma.

Související výstavy
Související expozice
Programy

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…