ANEŽKA LIVE!: UNES-CO aneb Divadýlko pro turisty

Datum konání: 6.9.2019 18:00 - 20:00
Místo konání: Klášter sv. Anežky České
Typ akce: Přednášky a diskuze

Uvedení knihy Kateřiny Šedé UNES-CO aneb Divadýlko pro turisty. Součástí je diskuze s autorkou, spolupracovníky a účastníky projektu. Moderuje Petr Fischer.

UNES-CO, dvouletý projekt umělkyně Kateřiny Šedé, se zabývá vylidňováním historických center měst a stěhováním obyvatel do jejich okrajových částí. Projekt, který začala umělkyně promýšlet a připravovat pro českokrumlovské Egon Schiele Art Centrum s kurátorkou Helenou Jirmusovou Lazarowitz, byl později ve veřejné soutěži organizované Národní galerií Praha vybrán, aby reprezentoval Českou republiku na 16. mezinárodním bienále architektury v Benátkách s tématem FREESPACE, kde vyvolal velký ohlas.

Projekt probíhal především v Českém Krumlově, kde bylo od června do srpna 2018 zaměstnáno několik rodin i jednotlivců, aby v historickém centru města žili normální život a podávali o tom každodenní report.

Nyní vychází téměř sedmisetstránková publikace mapující celý průběh projektu – tedy výzkum dopadu globálního turismu v městech zapsaných na seznamu UNESCO, rozhovory s obyvateli Českého Krumlova, prezentace na Benátském bienále architektury, reporty zaměstnaných účastníků a návrhy na řešení situace ze strany odborníků, institucí i obyvatel, kteří se touto situací zabývají, či se jich jinak dotýká.

Více informací: unes-co.czkaterinaseda.cz

Cena: zdarma

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop