The Marriage of Venice and Rome: Giovanni Battista Piranesi as a Great Artist
Datum konání: 26.09.2018 16:30 - 26.09.2018 18:00
Místo konání: Klášter sv. Anežky České
Typ akce: Přednášky a diskuze

26. září 16.30 


Andrew Robison

Dr. Robison je v současnosti nejlepším světovým znalcem díla velkého italského grafika Giovanniho Battisty Piranesiho (1720–1778). Působil dlouhá léta ve Sbírce grafiky a kresby National Gallery of Art, Washington na pozici Andrew W. Mellon Senior Curator of Prints and Drawings. Před nedávnem odešel do důchodu a nadále pokračuje ve vědecké činnosti.

Robison Studoval filosofii a religionistiku na Princeton University, poté v Oxfordu a v rámci programu Fulbright Research Scholar v Indii. Od roku 1970 do roku 1973 vyučoval filosofii na Univerzitě v Illinois. Již v té době se však hluboce zajímal o grafické umění. Díky tomu dostal nabídku od National Gallery of Art ve Washingtonu, kde od roku 1974 působil jako vedoucí Sbírky grafiky a kresby.

Během svého působení v NGA, dlouhého více než 40 let, připravil řadu významných výstavních a publikačních projektů týkajících se kresby a grafiky od 15. do 20. století. Zejména se zabýval starými německými mistry, grafikou Rembrandta van Rijn, nebo benátským uměním – zejména osobností Giovanni Antonia Canale, zv. Canaletto, věnoval se však také dílu Pabla Picassa, Ernsta Ludwiga Kirschnera a dalších.

Andrew Robison proslul svým znalectvím grafiky Giovanni Battisty Piranesiho, o němž publikoval knihu Piranesi: Early Architectural Fantasies: A Catalogue Raisonné of the Etchings (1986). V současné době pracuje na katalogu kresby toho velkého italského umělce 18. století.


Přednáška se bude konat v anglickém jazyce.
Vstup zdarma

Související expozice
Programy

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…