Programy ke sbírkám

foto Tereza Křenová

Pokud plánujete se svou třídou návštěvu Národní galerie, využijte naší nabídku vzdělávacích programů ke stálým expozicím. Programy připravujeme v návaznosti na rámcové vzdělávací programy, klademe důraz na rozvíjení kreativity žáků, vizuálního myšlení pomocí různorodých dramatických a výtvarných etud, práce s ICT i novými médii.

Pro učitele jsou pravidelně připravovány komentované prohlídky a studijní materiály k výstavám včetně aktivit pro návštěvu se školní skupinou.

Příležitostně pořádá Oddělení vzdělávání a programů pro veřejnost specializované semináře určené zejména učitelům výtvarné výchovy zaměřené na metodiku zprostředkování umění, využití médií a technologií nejen ve výtvarné výchově, spolupráci se současnými umělci apod.

Stáhněte si nabídku vzdělávacích programů pro školy dle vybrané sbírky včetně veškerých kontaktů a informací potřebných k objednání na odkazech níže. Kompletní programovou brožuru najdete zde. 

Využijte možnosti navštívit vzdělávací programy ve stávající podobě ve Schwarzenberském a Šternberském paláci do konce roku 2017, v Salmovském paláci do konce září, sbírkové expozice českého barokního a evropského umění i umění 19. století čekají změny!

Sledujte Národní galerie dětem na Facebooku a neunikne vám nic z našich programů a aktivit pro děti, teenagery, rodiče i celé rodiny!

Ceník lektorských služeb od září 2015 ke stažení zde

Doprovodné programy
Fotografie
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní