Projekty pro školy

Máš umělecké střevo?

Soutěž Máš umělecké střevo? je určena žákům středních škol a gymnázií od 14 do 19 let se zájmem o výtvarné umění. Zkušenosti v oblasti umění nejsou třeba!

Cílem soutěže je nabídnout mladým lidem možnost uplatnit své tvůrčí schopnosti a zájmy a pracovat společně na delším projektu, kterým mohou oslovit své okolí. 8. ročník celorepublikové soutěže Máš umělecké střevo? pořádala v roce 2016/7 Společnost Jindřicha Chalupeckého ve spolupráci s Národní galerií v Praze, Centrem současného umění DOX, Galerií Rudolfinum a Moravskou galerií v Brně.

Téma 8. ročníku 2016/2017

Pro letošní ročník jsme vybrali téma nazvané „Hranice“. Jsme si vědomi aktuálnosti tohoto tématu a chceme nabídnout studentům možnost zamyslet se nad jeho smyslem a podobami v co nejširších souvislostech. Jaké hranice hledáme? Hranice států? Evropy? Hranice umění? Hranice bohatství  nebo chudoby? Hranice našich schopností? Hranice vesmíru? Fyzické hranice? Překračování nebo vytváření hranic? Překročil hranice umění Chris Burden, když do sebe nechal v galerii střelit z pušky? Nebo Andy Warhol? Jiří Kovanda? Eduard Manet, když umístil nahou ženu mezi oblečené muže? Aj Wej–wej, který staví sochu na počest utonulých uprchlíků přicházejících do Evropy? Překračují je politici? Sportovci? Umělci? Vědci? Nabídněte nám své odpovědi!

Kdy?
Soutěž probíhá v období od září 2016 do května 2017.
Uzávěrka přihlášek byla 15. listopadu 2016.

Jak na to?
Bližší informace naleznete na webu nebo Facebooku soutěže.

Kontakt
Jindra Veselská
Národní galerie v Praze
vzdelavani@ngprague.cz 


Artcrossing

Ve Veletržním paláci, sídle Sbírky umění 19., 20. a 21. století Národní galerie v Praze proběhl od 1. 9. 2006 do 31. 8. 2008 projekt ArtCrossing – multimediální vzdělávací projekt pro žáky, studenty a učitele.

Tento projekt byl spolufinancován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a rozpočtem Hlavního města Prahy prostřednictvím Operačního programu Rozvoj celoživotního učení, opatření 3.1. Rozvoj počátečního vzdělávání.

Fotografie
NGP pro školy

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…