Projekty pro školy

Máš umělecké střevo?

Mezinárodní přehlídka studentských projektů, které vycházejí z témat současného výtvarného umění a společnosti. 

Projekt vznikl v České republice v roce 2009 jako samostatná vzdělávací platforma, která je založena na spolupráci s galerijními institucemi. Od počátku jsou mezi nimi Národní Galerie Praha, Centrum současného umění DOX a Moravská galerie v Brně. Přehlídku podporuje mimo jiné také Galerie Rudolfinum a řada krajských galerií. V roce 2015 se zapojily také zahraniční instituce Slovenská národná Galéria v Bratislavě a Ludwig Múzeum v Budapešti.

Od roku 2012 je projekt součástí doprovodných aktivit Ceny Jindřicha Chalupeckého. Každoročně osloví většinu středních škol a gymnázií u nás. Studenti během roku zpracovávají vždy jiné téma a posléze je prezentují ve vybrané pořadatelské instituci, která se každý rok obměňuje. Práce jsou hodnoceny porotou odborníků, jež tvoří umělci, teoretici umění a pedagogové.

Pro koho?

Soutěž je určena žákům od 14 do 19 let (výjimky jsou přípustné). Předchozí zkušenosti v oblasti umění nejsou třeba. Soutěž zve studenty k aktivnímu zkoumání uměleckých přístupů a jejich významu pro každodenní život. Úkolem studentů je vytvořit tvůrčí skupinu (min. 2, max. 6 osob) a zpracovat umělecký projekt podle zadání. V uměleckém projektu lze využít různé oblasti zájmů jednotlivých studentů, zapojit své okolí apod.

Jak na to?

Bližší informace naleznete na webu nebo Facebooku soutěže.

Fotografie

Budovy Expozice Výstavy Klub přátel E-shop