Večerníček slaví 50 let

Otevírací doba
úterý–neděle: 10–18 hodin, středa: 10–20 hodin
Vstupné
Základní 125 Kč
Snížené 50 Kč
Rodinné 250 Kč

Valdštejnská 3, Praha 1

metro A - Malostranská, tram 12, 18, 22 - Malostranská

Datum konání : 30.5.2015 - 27.9.2015
Místo konání: Valdštejnská jízdárna

Pořadatelé výstavy: Česká televize, Národní galerie v Praze a Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových

Vrcholem oslav Večerníčkova jubilea bude unikátní a svým rozsahem ojedinělá výstava - příběh mapující celou genezi tohoto fenoménu, který měl být původně „jen“ drobničkou, nenápadnou pohádkou na dobrou noc. Časem svým vitalismem přerostl běžná kritéria specifik krátkého žánrového útvaru a mimořádnou dramatickou, výtvarnou i animační kvalitou přerostl v originální a svébytný televizní subjekt s přesahem do dalších kreativních disciplín. Český animovaný film, tzv. česká škola animace (Jiří Trnka, Hermína Týrlová, Karel Zeman, Břetislav Pojar, Jan Švankmajer, Jiří Barta…) má své pevné místo v kontextu světové kinematografie. Na její odkaz navázala plejáda významných českých scénáristů, výtvarníků a režisérů v oblasti televizní animované tvorby: Josef Lada, Zdeněk Miler, Radek Pilař, Václav Bedřich, Václav Čtvrtek, Zdeněk Smetana, Adolf Born, Vladimír Jiránek, Pavel Koutský, Jan Balej a mnozí další.

Česká televize, Národní galerie v Praze a Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových spolupořádají výstavu pod názvem „Večerníček slaví 50 let“ v prostorách Valdštejnské jízdárny a Sovových mlýnů.

 

Vstupné:

- děti do šesti let: zdarma

- děti ve věku 6-15 let: 50 Kč/os.

- studenti do 26 let: 50 Kč (po předložení platného dokladu o studiu)

- dospělí: 125 Kč/os.

- senioři nad 65 let: 50 Kč/os.

- skupina od 10 osob: sleva 50 % z výše uvedených částek (sleva na skupinové vstupné se nevztahuje na rodinné vstupenky)

- rodina složená ze dvou dospělých a maximálně čtyř dětí ve věku do 15 let: 250 Kč

 

Otevírací doba:

- Valdštejnská jízdárna: úterý—neděle 9.00—19.00

- Museum Kampa / Sovovy mlýny: pondělí—neděle 10.00—18.00

Vstupné do obou objektů je společné. Vstupenky můžete zakoupit ve Valdštejnské jízdárně nebo Museu Kampa. Vstup platí i do druhého prostoru výstavy. Není třeba absolvovat návštěvu tentýž den, druhou část můžete zhlédnout kdykoliv během konání výstavy. Vstupenky na výstavu nelze rezervovat předem. Ve Valdštejnské jízdárně vstup zdarma pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P, Asociace muzeí a galerií (AMG), ICOM, členy Společnosti přátel NG.


Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop