JaeEun Choi: Dům, který se nepřetržitě pohybuje v kruhu

Otevírací doba
úterý–neděle: 10–18 hodin, středa: 10–20 hodin
Vstupné

Klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17, Praha 1
Vstup z ulic Na Františku a Anežská

Metro A – Staroměstská.
Metro B – Náměstí Republiky.
Tram 6, 8, 15, 26 – Dlouhá třída.
Tram 17 – Právnická fakulta.
Bus 207 – Dlouhá třída.

Datum konání : 23.6.2014 - 21.9.2014
Místo konání: Klášter sv. Anežky České

Autorka výstavy: JaeEun Choi
Kurátorka: Svetlana Michajlová
Místo konání: kostel sv. Salvátora, klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17, 110 00 Praha 1
Datum konání: 24. červen – 21. září 2014

 

V úterý 24. června 2014 se otevřela v Anežském klášteře Národní galerie v Praze její exkluzivní konceptuální výstava Dům, který se nepřetržitě pohybuje v kruhu, speciálně připravená umělkyní pro prostory kláštera.

Výstava Dům, který se nepřetržitě pohybuje v kruhu světově známé současné umělkyně korejského původu je součástí dlouhodobého projektu World Underground Project uznávané korejské konceptuální umělkyně JaeEun Choi, který začal v roce 1986 a od té doby byl uskutečněn v 11 městech 7 zemí světa (Korea, Japonsko, Spojené státy americké, Francie, Itálie, Německo, Keňa).

Výstava je zpřístupněna ZDARMA denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.


O výstavě:
Koncepce je spojena s komplexní estetikou uměleckého díla Choi a je založena na věčném vztahu mezi přírodou a člověkem, mezi časem a existencí a na nekonečném procesu evoluce v lidské historii. Choi tento proces prezentuje s vysokou estetickou senzibilitou a delikátností. Umělkyně taky ráda experimentuje a organicky propojuje vědu a umění v hledání součinnosti umělecké tvořivosti s chemickými a fyzickými procesy. Koloběh života a smrti v přírodě a filosofické úvahy o čase jsou základem koncepce. Choi používá různé materiály a média, přičemž její výtvarná instalace nabízí nevšední zážitky. Elektronická hudba, složená speciálně pro Anežku světově známým americkým experimentátorem působícím na Berlínské avantgardní scéně, Ari Benjaminem Meyersem, sjednocuje výstavu celkovým transcendentním dojmem. 

Součástí výstavy budou precizně zpracované obrovské fotografie květin /150x100cm/, které dokumentují koloběh života a živé sochařství umělkyně. Krásné abstraktní papírové instalace jsou vytvořené z papírů, starých stovky let a sbíraných umělkyní pro tuto výstavu. Každý návštěvník si může při vstupu do prostoru výstavy vzít květinu a nechat ji na místě, které ho osloví nejvíce. Z těchto květin bude Choi postupně vytvářet sochu Domu, který se nepřetržitě pohybuje v kruhu, čímž by chtěla dát hold spiritualitě tohoto města.

Výstava, která potrvá do 21. září 2014, koresponduje s prezentací umělkyně na prestižním Basel Artu v tomto roce a seznamuje české a mezinárodní publikum s nejnovějšími tendencemi současného umění ve světě.

O autorce:
Mezinárodně uznávaná umělkyně JaeEun Choi se narodila v korejském Soulu v roce 1953. V polovině 70. let 20. století se přestěhovala do Japonska, kde žila a pracovala. Nedávno se usadila v Německu, kde momentálně pracuje.

 

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

Komentované prohlídky výstavy JaeEun Choi: Dům, který se nepřetržitě pohybuje v kruhu s Jitkou Šosovou

Neděle / 31. 8. 2014 / 16.00 hodin
Sobota / 20. 9. 2014 / 16.00 hodin

Cena komentované prohlídky: zdarma
Doba trvání: cca 30 - 45 min.
Místo setkání: pokladna v klášteře sv. Anežky České


Přiložené soubory

tz-jaeeun-choi-1.doc (Tisková zpráva)
press-release-3-.doc (Press release)
Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop