Přípravy výstavy Kathariny Grosse ve Veletržním paláci

23.01.2018

V kavárně i před Veletržním palácem právě probíhá instalace výstavy Katharina Grosse: Zázračný obraz. Omlouváme se za případné komplikace a těšíme se na vás na Grand Openingu 15. února!

Německá umělkyně Katharina Grosse pro Velkou dvoranu připravila velkorozměrnou malířskou instalaci, která reaguje přímo na industriální prostor galerie postavené ve funkcionalistickém stylu pozdních dvacátých let. Výstava je architektonický, prostorový obraz, který divák zabydluje vlastním tělem a myslí.

Mimoto Katharina Grosse vytváří intervenci na pomezí architektury a přirozeného prostředí mimo galerii. Její mnohdy velkorozměrné struktury zabírající mezní území interiéru (institucionální prostor) a exteriéru (veřejný prostor) a často integrující přírodní materiály (stromy, kamení, půdu apod.) jsou hybridy, které překračují dělicí čáru mezi přírodou a kulturou.

Za omezení způsobená instalací výstavy v Café Jedna a venkovním prostoru před Veletržním palácem se omlouváme.

Slavnostní zahájení výstav Katharina Grosse: Zázračný obrazMaria Lassnig 1919–2014Moving Image Department #8: Maria Lassnig, Lukáš KarbusPoetry Passage #6: Radek Brousil, Johan Grimonprez a Introducing Patricia Dauder: Povrch proběhne 15. února 2018 od 19 hodin ve Veletržním paláci.

Těšíme se na vás!

Výstavy

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop