Premiér Bohuslav Sobotka navštívil NG
07.09.2017

S generálním ředitelem Národní galerie jednal o budoucnosti Veletržního paláce, prohlédl si francouzskou sbírku a navštívil i Anežský klášter.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka si dnes ráno v doprovodu generálního ředitele Jiřího Fajta prohlédl prostory Veletržního paláce a Kláštera sv. Anežky České. Cílem premiérovy návštěvy bylo mimo jiné projednání záměru rekonstrukce sídla sbírky 19., 20. a 21. století. Veletržní palác by se měl po rekonstrukci proměnit v hlavní sídlo Národní galerie s centralizovanou administrativou, depozitáři, restaurátorsko-technologickým zázemím, studovnami, knihovnou a archivem s veřejnou čítárnou a v neposlední řadě především výstavními prostorami odpovídajících měřítek.

Premiér si v rámci návštěvy prohlédl slavnou francouzskou sbírku, jejíž stěžejní část získala Národní galerie díky státnímu nákupu v roce 1923. Z Veletržního paláce se Bohuslav Sobotka přesunul také do Anežského kláštera, kde si prošel revitalizovaný areál včetně nově otevřených zahrad. Návštěvu zakončil v expozici středověkého umění.

Expozice
Klášter sv. Anežky České
Klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17, Praha 1
Více informací
Veletržní palác
Veletržní palác Dukelských hrdinů 47 Praha 7
Více informací
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…