Premiér Bohuslav Sobotka navštívil NG
07.09.2017

S generálním ředitelem Národní galerie jednal o budoucnosti Veletržního paláce, prohlédl si francouzskou sbírku a navštívil i Anežský klášter.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka si dnes ráno v doprovodu generálního ředitele Jiřího Fajta prohlédl prostory Veletržního paláce a Kláštera sv. Anežky České. Cílem premiérovy návštěvy bylo mimo jiné projednání záměru rekonstrukce sídla sbírky 19., 20. a 21. století. Veletržní palác by se měl po rekonstrukci proměnit v hlavní sídlo Národní galerie s centralizovanou administrativou, depozitáři, restaurátorsko-technologickým zázemím, studovnami, knihovnou a archivem s veřejnou čítárnou a v neposlední řadě především výstavními prostorami odpovídajících měřítek.

Premiér si v rámci návštěvy prohlédl slavnou francouzskou sbírku, jejíž stěžejní část získala Národní galerie díky státnímu nákupu v roce 1923. Z Veletržního paláce se Bohuslav Sobotka přesunul také do Anežského kláštera, kde si prošel revitalizovaný areál včetně nově otevřených zahrad. Návštěvu zakončil v expozici středověkého umění.

Expozice
Klášter sv. Anežky České
Klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17, Praha 1
Více informací
Veletržní palác
Veletržní palác Dukelských hrdinů 47 Praha 7
Více informací
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní