Obměny děl ve výstavě Ferdinanda II.
08.01.2018

V průběhu ledna dojde k obměně některých papírových exponátů ve výstavě Ferdinanda II. Habsburského, přijďte je objevit!

Zatímco v některých případech bude změna znamenat pouze, že se v knize či obrazovém albu otočí list na jiný podobný výjev, anebo že bude vystaven jiný exemplář téže či obdobné listiny, v případě grafických cyklů Kolowratské svatby a Svatebního kodexu arcivévody Ferdinanda II. budou vystaveny zcela jiné výjevy.

Pouze do 19. ledna můžete na výstavě vidět přes tři metry dlouhou kolorovanou rytinu s výjevem Aeneovy lodi mířící na svatební turnaj v Innsbrucku. V sobotu 20. ledna tento výjev nahradí neméně poutavá scéna s alegorickým průvodem oslavujícím Jaro. Tři kolorované výjevy z druhé svatby arcivévody Ferdinanda budou rovněž obměněny za tři jiné scény z téhož cyklu. Na nich uvidíte svatební průvod s postavou monumentálního trojského koně a skupinkou pestře oděných hudebníků.

Výstava Arcivévoda Ferdinand II. Habsburský. Renesanční vladař a mecenáš mezi Prahou a Innsbruckem ve Valdštejnské jízdárně je otevřena denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin.  

         

Expozice
Valdštejnská jízdárna
Valdštejnská 3, Praha 1
Více informací
Výstavy
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…