Nový web Národní galerie v Praze
10.12.2013

Tisková zpráva

Nový web Národní galerie v Praze 

Národní galerie v Praze spustila novou verzi webových stránek, které jsou v pořadí čtvrtou generací oficiální webové prezentace. Nové stránky jsou výrazně obrazové, představují galerii  prostřednictvím grafických vizuálů a detailů výstav, expozic a obrazů, tak jak se galerie prezentuje i v reálném prostoru. Slovo a text jsou doprovodné – i když neméně významné prostředky komunikace. Cílem je představit návštěvníkům Národní galerii v Praze ve všech jejích polohách, v bohaté nabídce krátkodobých výstav, stálých expozic a také doprovodných programů a usnadnit jim orientaci. Současně je zachována role webových stránek galerie pro komunikaci a informace vědeckého, odborného, metodického a uměleckohistorického charakteru, které budou postupně doplňovány.  Národní galerie už dávno není jen tradiční tiché muzeum. Je to živý organismus plný originálních zážitků, tvůrčího nadšení a odborných setkání. Jen v Praze se nachází v šesti unikátních palácích, které jsou samy o sobě exponátem.

„Z průzkumů víme, že náš typický pravidelný návštěvník má již svůj objekt, kam rád jde, často své místo, své obrazy a svá témata,“ říká Petra Schmalzová, ředitelka Komunikace a marketingu NG v Praze a dodává: „Proto jsme chtěli na webu vytvořit uživatelsky přátelské vstřícné prostředí, kde se budou lidé jednodušeji orientovat v celé galerii. Chceme přilákat i nové návštěvníky. Národní galerie, ať už vyberete to nejstarší či české středověké umění až po moderní a současnou sbírku  – to je přehlídka úžasných příběhů obrazů i lidí: umělců, mecenášů a sběratelů. Je to i místo, které připomene, proč jsme na svou zemi pyšní“. 

 

NG – místo, kde se každý den něco děje 

Národní galerie v Praze se vedle výtvarného otevírá celému spektru umění: divadelnímu, hudebnímu, tanečnímu, každý den se v ní něco děje. Návštěvníkům proto nabízejí nové webové stránky snadnou orientaci v každodenním programu, který připravují lektorská oddělení pro školní skupiny i pro rodiny, pro děti i seniory, pro laiky i odborníky, pro malíře i teoretiky, prostě pro všechny, kteří chtějí vědět či umět víc. Skrz ikonu vizuálu výstavy návštěvník snadno najde související akce, doprovodné programy, aktuality či publikace, které jsou k objednání v rámci obchodu. U doprovodných programů s omezeným počtem účastníků je možná rezervace míst. Novinkou budou též profily odborných zaměstnanců NG, kurátorů, lektorů, ale i dalších pracovníků – ti jsou propojeni s aktuálními výstavami i doprovodnými programy. Návštěvník webu se tak může seznámit s odborným profilem kurátora výstavy a zjistit, kdy bude mít například komentovanou prohlídku. Pro zájemce je určen objednávkový formulář pro publikace a produkty Národní galerie v Praze. Novinkou pro novináře je Presscentrum, ve kterém se budou objevovat tiskové podklady, včetně vybraných obrazových dokumentů, oznámení a tiskové zprávy, ale i pozvánky na tiskové konference a další akce. Veřejnou zakázku na nový web prostřednictvím výběrového řízení na Tendermarketu vyhrála v létě 2013 brněnská společnost Liquid Design, s.r.o., a to optimální cenou a s nejlépe propracovaným redakčním systémem.

 

 

You tube, blog i facebook

Na úvodní stránce vedle tradičních aktualit pro návštěvníky je nově umístěn odkaz na aktuální video z kanálu YouTube, který Národní galerie v Praze naplňuje prvním obsahem. Fanoušci sociálních sítí se mohou přes úvodní stránku přidat ke sledování oficiální stránky NG na Facebooku, k dispozici bude i blog NG a postupně budou k vidění i dokumenty o výtvarných dílech NG a virtuální prohlídky vybraných výstav. Zájemci o zasílání dvouměsíčníku newsletter „Novinky NG“ mají možnost registrace. Pro zahraniční návštěvníky je určena anglická verze, postupně přibudou vybrané návštěvnické stránky i v dalších světových jazycích: němčině, francouzštině, ruštině ad. Bude přidán i oficiální elektronický katalog Sbírek Národní galerie, který prochází rekonstrukcí. Webové stránky jsou nyní spuštěny a budou dále doplňovány a rozšiřovány o obsah  i další funkce: od nákupu vstupenek a zboží přes e-shop, přes nové fotogalerie, letáky a publikace ke stažení, i další texty určené pro odbornou veřejnost i pro návštěvníky Národní galerie v Praze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tiskové zpravodajství ze dne 10. 12. 2013

 

KONTAKT PRO NOVINÁŘE:  
Eva Kolerusová, tisková mluvčí, tel.: 222 321 459, mob.: 724 501 535
e-mail: kolerusova@ngprague.cz

Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…