Nová sezóna ve Veletržním paláci zahájena

04.03.2019

Co nabízí Veletržní palác v nastávající výstavní sezóně? Minulý týden jsme Grand Openingem, který navštívilo přes 5 000 návštěvníků, zahájili hned několik nových výstavních projektů. 

Nově naleznete ve Veletržním paláci dokumentární fotografie skupiny 400 ASA, site specific instalaci v prezidentském salonku Viktor Dedka, hraný dokument Neptune Alžběty Babánové či výstavu o vizi Veletržního paláce s názvem Budoucí palác.

Moving Image Department #10: Podle skutečných událostí

Desátá kapitola Moving Image Department je věnována zkoumání znepokojivé geneze fikce a postpravdy spolu s přitažlivostí smyšlenek. Představuje například hraný dokument Alžběty Bábánové Neptune, který převypravuje dezinformační akci StB z roku 1964. Nabízí také pohled na tvorbu jednoho z předních britských dokumentaristů – Adama Curtise, ale i dalších autorů Jana Šerýcha či Daniela Pitína.

Introducing Viktor Dedek: Místo rodiny

Site specific instalace, která byla vytvořena speciálně pro prezidentský salonek Veletržního paláce, umělce Viktora Dedka. Ten bývá označován za snílka či donkichotského režiséra vícehlasných paralelních světů. Autor uvízl v prostoru mezi představivostí počítačové hry a divokou obrazotvorností. V tomto projektu se vydává po stopách vlastní identity a předkládá návštěvníkům topografii utopie, načrtnutou vzpomínkami z dětství
a přefiltrovanou sociálním aparátem vzdělávacího protokolu. 

Národní galerie Praha: Budoucí palác

Výstava u příležitosti vyhlášení architektonické soutěže na transformaci Veletržního paláce připomíná jeho existenci v posledních devadesáti letech, pohnutý osud paláce a nastiňuje nelehký úkol pro architekty – budoucí vizi paláce. 

400 ASA: Fotografie

První společná výstava sedmi dokumentárních fotografů ze spolku 400 ASA představuje spolek veřejnosti prostřednictvím ukázek prací jednotlivých členů. Kurátor výstavy, Josef Moucha, rozdělil výstavu do sedmi samostatných sekcí, v nichž představuje každého autora zvlášť na devíti fotografiích. Návštěvník výstavy má tak možnost vidět traumata střední a východní Evropy očima Antonína Kratochvíla, fotografie Jana Mihalička a Karla Cudlína zobrazující náboženské dědictví, soubor fotografií Tomkiho Němce mapující každodenní život na Slovensku či barevné snímky z Prague Burlesque Alžběty Jungrové. Nechybí ani drsnější fotografie Martina Wágnera z postsovětských zemí či civilní obraz na život všední životy několika romských rodin Jana Dobrovského. 


 

 

Expozice

Veletržní palác

Veletržní palác Dukelských hrdinů 47 Praha 7

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop