Národní galerie se dál zaměřuje na děti a studenty – volný vstup pokračuje
01.09.2016

V dubnu loňského roku spustily Národní galerie v Praze a Komerční banka společný projekt volného vstupu pro děti, mládež do 18 let a studenty do 26 let. Neomezený přístup do stálých expozic pokračuje pro děti, mládež a studenty i ve školním roce 2016/17. 

Od začátku roku ho využilo více jak 40 tisíc lidí. Mladí návštěvníci, stejně jako mladé umění, jsou pro Národní galerii i nadále jednou z priorit.

Máme velikou radost, že na tomto projektu pokračuje, že budou mít děti a mladí lidé možnost shlédnout bohaté sbírky Národní galerie zdarma díky spolupráci s Komerční bankou. Tato generace je pro nás bezesporu klíčová a snažíme se jí tudíž jít maximálně naproti – nejen projektem volného vstupu, ale i programovou nabídkou,“ uvádí generální ředitel Národní galerie v Praze Jiří Fajt.

Spolupráce s Národní galerií v Praze a podpora bezplatného vstupu pro mladou generaci je jedním z našich nejvýznamnějších projektů v oblasti CSR, který chceme podporovat i nadále. Velmi si ceníme toho, že je mezi dětmi a mládeží o tuto akci velký zájem, což bylo také hlavním cílem projektu,“ doplňuje Albert Le Dirac’h, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

Se začátkem školního roku zahajuje galerie řadu programů, které se zaměřují právě na nejmladší generaci. Nejmenší děti mohou společně s rodiči navštěvovat pravidelné výtvarné herny a dílny, kde jim je umění přibližováno zajímavou formou tak, aby mu porozuměli a bavilo je. Výtvarné ateliéry pořádá Národní galerie i pro starší děti, stejně jako obecné i specializované kurzy umění, které jsou mimo jiné ideální přípravou pro studium na uměleckých školách.

Tisková zpráva zde.

Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…