Mobilní aplikace K700 přibližuje výstavu Císař Karel IV. 1316–2016 dospělým i dětem
01.06.2016

Výstavu Císař Karel IV. 1316–2016 doplňuje nově audioprůvodce ve formě mobilní aplikace K700. K příležitosti Mezinárodního dne dětí byla spuštěna jak dětská, tak klasická verze přibližující příběhy nejvýznamnějších exponátů doby Karla IV.

Audioprůvodce obsahuje komentář dvojice mladých herců Petry Horváthové a Tomáše Krejčího k 29 artefaktům včetně koruny římského krále, Zlaté buly Karla IV. či slavných deskových maleb Mistra Theodorika. Návštěvníci-posluchači se dozví ale třeba i o prvním importu čínského porcelánu do Evropy, slavné váze z Fonthill, nebo křišťálovém džbánu na relikvii ubrusu z poslední večeře Páně. Karel IV. byl totiž vášnivým sběratelem vzácných relikvií – na výstavě je k vidění i fragment Kristovy bederní roušky, část Mariina závoje či takzvaná Mojžíšova hůl.

 

Ve spolupráci s kreativním studiem Gameleon vznikla také hravá verze průvodce pro dětské návštěvníky, která je koncipovaná jako objevitelská hra. Sedmnáct nejzajímavějších exponátů promlouvá k posluchači a vysvětluje mu, proč jsou důležité a jaký vztah mají k osobě a dvoru Karla IV. Ve své promluvě každý z vybraných exponátů sdělí i určitou indicii, díky níž může hráč najít záhadnou „kamaru“. Čím víc exponátů hráč navštíví a čím víc jejich příběhů si vyslechne, tím víc ví o tom co a kde hledat.

Aplikace K700 je k dispozici v české, anglické a německé verzi a pro operační systémy Android a iOS a je ke stažení na v Google Play a App Store zdarma.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Expozice
Valdštejnská jízdárna
Valdštejnská 3, Praha 1
Více informací
Výstavy
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…