Umění Asie ještě tento rok v novém

08.01.2018

25. února 2018 se v paláci Kinských Národní galerie v Praze uzavřela expozice Umění Asie. Ještě tento rok se opět zpřístupní její část ve Veletržním paláci ve formě tzv. schaudepot, tedy otevřeného depozitáře do doby, než bude v budoucnu trvale vystavena na Hradčanském náměstí. 

Sbírka umění Asie a Afriky spravuje více než 13 tisíc předmětů původem z Japonska, Číny, Koreje, Tibetu, jižní a jihovýchodní Asie, islámské kulturní oblasti a Afriky. Svým rozsahem a významem patří tato sbírka k předním svého druhu v Evropě. Od svého založení v roce 1951 byla systematicky rozšiřována jednak cílenými nákupy, převody z jiných veřejných institucí, stejně tak se dále průběžně rozrůstá o odkazy a dary soukromých sběratelů. Zásadní význam sbírky proto spočívá také v tom, že téměř přesně dokumentuje obraz sběratelství asijského umění v českých zemích přibližně od poloviny 19. století do současnosti.

Sbírková expozice Umění Asie v paláci Kinských na Staroměstském náměstí se 25. 2. 2018 uzavře a během následujících let přesune do vhodnějších prostor.

Palác Kinských

Expozice

Palác Kinských

Palác Kinských, Staroměstské náměstí 12, Praha 1

Výstavy

Loučení s Asií

Datum konání: 5.12.2017 - 25.2.2018
Palác Kinských

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop