Artist Talks
09.04.2016

Národní galerie v rámci doprovodných programů k probíhajícím výstavám připravila autorské prezentace se zastoupenými umělci – setkejte se s Jiřím Thýnem, Willemem de Rooijem či Helenou Hladilovou!

V prostoru Poetry Passage ve Veletržním paláci se 26. dubna od 18.00 představí český umělec Jiří Thýn. Ve své práci ohledává možnosti fotografie a testuje hranici mezi fotografovaným a viděným. Přestože řadí fotografie do cyklů, nevytváří početné série snímků na jedno téma. Cyklus využívá jako rámec přemýšlení o určitém problému, na který ukazuje z různých úhlů pohledu.

 

11. května od 18.00 se můžete těšit v paláci Kinských na Willema de Rooije, nizozemského umělce, jehož pomíjivé dílo Bouquet IX (Kytice, 2012), kompozice bílých květin, otevírá celou výstavu Velkorysost. Umění obdarovat.

 

V rámci výstavy Introducing Helena Hladilová: Falešné jezero se v Prezidentském salonku Veletržního paláce 19. května od 18.00 představí sama umělkyně. Její umělecká díla, byť jsou autonomní, vznikají často v kontextu nebo v reakci na jejich vystavení, a tím zdůrazňují víceznačnou povahu výstavního prostoru a jeho schopnost utvářet prezentaci a zážitek z umění. 

Expozice
Veletržní palác
Veletržní palác Dukelských hrdinů 47 Praha 7
Více informací
Palác Kinských
Palác Kinských, Staroměstské náměstí 12, Praha 1
Více informací
Výstavy
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…