Anežka LIVE!! podruhé

11.05.2018

Anežský klášter opět ožívá – letním programem Anežka LIVE!! a výstavami Antony Gormleyho a Richarda Wientzeka. Zahájí koncertem MTO Universal v čele s Františkem Skálou! 

Národní galerie navazuje na loňský úspěch prvního ročníku letního programu Anežka LIVE!. Druhý odstartuje 18. května společně se zahájením výstav významných osobností současného umění – Antony Gormleyho a Richarda Wientzeka. V zahradách Kláštera sv. Anežky České zahraje při této příležitosti MTO Universal v čele s Františkem Skálou.

V neděli 20. května se bude konat rodinné odpoledne Anežka dětem, které láka na workshopy, pátrací hry nebo loutkové představení. Ke spolupráci jsme letos přizvali mimo jiné také Národní filmový archiv, který se postará o filmovou dramaturgii našeho společného letního kina, které navazuje na úspěšný program na Nákladovém nádraží Žižkov. Od května do září naplní klášterní zahrady výtvarné umění, koncerty, filmy, workshopy, besedy, procházky nebo třeba jóga. Více o programu ZDE

MTO Universal

Ve Svatyni Salvátora bude k vidění litinová socha Sum předního britského sochaře Antony Gormleyho, doplněná o dvě díla na papíře. Komorní výstava se koná v rámci cyklu Reflexe, který konfrontuje díla současného umění se sakrálním prostorem gotické architektury. Laureát Turnerovy ceny z roku 1994 přijede do Prahy 13. června, kdy se v Anežském klášteře uskuteční od 16 hodin jeho veřejná diskuse s kurátorkou Milenou Kalinovskou.

Sousední prostory klášterního kapitulní síně a pracovny sester představí dílo brilantního německého kreslíře Richarda Wientzeka. Nositel ceny Volkera Hinnigera vystaví v klášteře čtyřicet zátiší, která sám nazývá „světskými zbožnými obrázky“, čímž zdůrazňuje jejich propojení se středověkou obrazovou formou.

Vstup do areálu Anežského kláštera, včetně jeho zahrad se sochařským parkem a prohlídkového okruhu, je celoročně ZDARMA – stejně jako celý letní program a výstavy Gormleyho a Wientzeka. V patře kláštera je pak k vidění to nejlepší ze sbírek středověkého umění Národní galerie, aktuálně doplněné výstavou Očím na odiv, která představuje bohatství středověkých výzdobných technik.

Expozice

Klášter sv. Anežky České

Klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17, Praha 1

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop