Taneční a pohybová dílna s Marcem Planceonem - obsazena
Datum konání: 25.08.2014 10:00 - 29.08.2014 16:00
Místo konání: Veletržní palác
Typ akce: Pro děti
Lektor: Marc Planceon

Taneční a pohybová dílna s Marcem Planceonem

Dílna pro mládež 13+ let

Termín: 25.–29. 8. 2014

Místo: Veletržní palác a jeho okolí

Taneční dílna vzniká ve spolupráci Lektorského oddělení Národní galerie v Praze a Centra choreografického rozvoje SE.S.TA/ www.se-s-ta.cz.

Nechte se rozhýbat uměním!

Umělecká díla nemusí být jen krásná, ale mohou také pokládat svým divákům různé otázky – zkusme je najít společně i každý sám za sebe a vzít je do hry ve výtvarných etudách, ale především v pohybu. Co má společného tanec a výtvarné umění? Zkoumejte s námi prostor, čas, rytmus, kompozici, barvy a emoce očima i tělem. Týdenní dílnu povedou francouzský tanečník, choreograf a performer Marc Planceon (mluví francouzsky a anglicky), lektorka NG Hana Dočkalová a Dana Rovenská. Předchozí zkušenosti nejsou třeba.

Marc Planceon, herec, tanečník, performer (*1962), vystudoval herectví u Sidikiho Bakaby a Michela Dufresneho (inspirace Grotowským a Táňou Balachovou). Vystupoval v inscenacích klasického i současného repertoáru na scénách ve Francii (CND Bordeaux a scény sítě národních divadel), ve Švýcarsku, Lucembursku… Hrál v dílech Géneta,Turiniho, Sada, Shakespeara, Beaumarchaise, Goldoniho… Jeho dlouhodobý zájem o roli těla v současných inscenacích i potřeba vyjadřovat se skrze tanec a v neposlední řadě i hledání průniků různých uměleckých disciplín na scéně, ho dovedly od roku 2000 k intenzivní spolupráci choreografů s výtvarnými umělci. Sám je autorem performancí i choreografií. V tanci se vyjadřuje slovníkem současného tance, buta, taneční a kontaktní improvizace, má blízko také k Taichi a józe.

Zkušenosti interpreta i tvůrčího umělce obohatila jeho práce v psychiatrických léčebnách.

Marc Planceon spolupracoval s choreografy: Serge Ricci (FR), Pę Vermeersh (BE), J.G Weis (Luxembourg, Berlin), Bob Wilson. Vystupoval v performancích Emré Sevendika a Nicolase Elliota spojujících tanec a texty v sále Kulture fabrik (Luxembourg.) Spolupracoval s výtvarníky Nicolasem Moulinem (Chez Valentin), Nathalií Bles (La Générale), Art point M (Ferme du Buisson, Lille, Perspective, Sarrebruck).

Realizace posledních let 2014/2011:

Poslední divadelní inscenace:  Tout le monde veut vivre, režie Carole Lorang, Národní scéna Lucemburska

V oblasti tance: choreografie Serge Ricciho „Les hommes scotchés“, choreografie Anny Rodriquez „LLop(s)“

Taneční performance a otevřený workshop: Dnes nechť galerie tančí , Veletržní palác, Národní galerie v Praze

Ukázky: http://vimeo.com/user1258695

Cena jedné týdenní dílny: 2 200 Kč (cena zahrnuje výtvarný materiál, vstupy, obědy a odborné vedení).

Rezervace nutná na: tel.: 224 301 003 nebo na e-mailové adrese: vzdelavani@ngprague.cz

Související expozice
Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání a programů pro veřejnost – Veletržní palác
+420 224 301 003
vzdelavani@ngprague.cz

Programy

Program následujících 7 dní