Lidská práva v současnosti
Datum konání: 13.12.2017 18:00 - 13.12.2017 20:00
Místo konání: Veletržní palác
Délka programu: 120 min.
Typ akce: Přednášky a diskuze

slam poetry, divadlo, hudba, prezentace, diskuze

Velká dvorana Veletržního paláce

vstup volný

Co jsou lidská práva a jak je vidí odborníci a umělci? Zveme vás na debatu a vyjádření postojů k současné celospolečenské lidskoprávní situaci. Akci pořádá Organizace na pomoc uprchlíkům v spolupráci s Národní galerií v Praze.

Debata je součástí doprovodného programu k výstavě Zákon cesty, světově proslulého současného umělce Aj Wej-wej, který v reakci na nynější humanitární katastrofu říká, že není žádná uprchlická krize, jen krize lidstva... Při současném přístupu k uprchlíkům ztrácíme své základní hodnoty.

V rámci debaty budou našimi hosty jak umělci, kteří projevují své postoje v podobě slam poetry či divadla, tak odborníci, jež se lidskoprávní tématikou zabývají v každodenní praxi. 

Můžete se těšit na:

Honza Dibitanzl - slamuje od února 2015. Za své více než dvouroční působení na slam poetry scéně se dostal do republikového finále 2015 a 2017 a vyhrál několik exhibic. Jako jeden z mála dokáže plnohodnotně střídat pevné texty a improvizaci. Je to zástupce nejvyšší poezie, měří totiž 198 centimetrů a na debatě rovněž vyjádří svůj postoj k lidským právem a migraci.

Robert Netuka alias Tukan - slamuje od ledna 2017. Vítěz mnoha exhibic, finalista republikového finále 2017 a mistr ČR 2017 v Duo slamu spolu s Dr. Filipitchem. Ve svých pevných textech upřednostňuje sociálně-politickou tématiku, teď i se zaměřením na lidská práva. Chrlením slov občas nazýván "kulomet“.

JUDr. Martin Rozumek – ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s., nám přiblíží aktuální situaci v oblasti migrace nejen v lokálním, ale i v globálním kontextu.

Zdeněk Velíšek - moderátor, redaktor, reportér a ikona zahraničního zpravodajství České televize. V roce 2015 převzal na francouzské ambasádě insignie rytíře Řádu umění a literatury.  V roce 2017 vydal knihu Oni zblízka, my pod drobnohledem, ve které přibližuje integraci cizinců v nejbližším zahraničí, a o které budeme též mluvit.

11:55 (zapetdvanact) - mladý generační divadelní soubor absolventů KALD DAMU. Jejich inscenace vznikají převážně formou vedené improvizace na témata a předlohy, které je zajímají a baví. Divadelníci zapetdvanact představí krátkou inscenaci na téma lidských práv.

Řekni názor. Improvizuj. Fixuj. Hraj!

O hudební doprovod se postará Alec Momac.

Debata se uskuteční v českém jazyce.

Související výstavy
Aj Wej-wej. Zákon cesty
Datum konání: 17.03.2017 - 07.01.2018
Více informací
Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání a programů pro veřejnost – Veletržní palác
+420 224 301 003
vzdelavani@ngprague.cz

Programy

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…