Letní ateliér: Hokus Fokus (10–13 let)

Datum konání: 16.7.2018 10:00 - 20.7.2018 16:00
Místo konání: Klášter sv. Anežky České
Typ akce: Pro děti

PRO DĚTI 10–13 let

Vejdi do laboratoře, smíchej tmu, přihoď trošku mystického světla, zaostři na detaily, posviť si na celek a vpusť barvy. Experimentální výtvarná dílna v Anežském klášteře nám letos v létě umožní vidět zavřenýma očima. Ponořeni ve tmě se necháme vést světlem, které proměníme v obraz. Rozložíme a znovu sestavíme středověkou architekturu, prozkoumáme její pravidla a pohrajeme si s nimi na papíře i v prostoru. Budeme kreslit, stavět, bourat, zaznamenávat a prohlížet si neviditelné.  

MgA. Denisa Sedláková: Po studiu na SUPŠ a PedF UK absolvovala UMPRUM v Praze. Jako externí lektorka vede v Anežském klášteře a Schwarzenberském paláci víkendové dílny a letní ateliéry od roku 2007. V současnosti pracuje v Poštovním muzeu v Praze. Jako kurátorka realizuje výstavy věnované dětským knihám a ilustracím. Příležitostně se věnuje samostatné umělecké tvorbě v oblasti autorského šperku. 

Mgr. Irena Záhorská: V Anežském klášteře pravidelně připravuje letní ateliéry a během roku zprostředkovává středověké sbírky skupinám všech generací. Ve své lektorské činnosti ráda propojuje tradiční výtvarné techniky a umělecké řemeslo s novými technologiemi a materiály. Pracuje také jako učitelka výtvarné výchovy na základní škole, což je pro ni každodenní výzvou. Ve výuce ji baví věnovat se umělecké interpretaci současných společenských témat.

Bc. Barbora Uchytilová: Studentka oboru dějiny křesťanského umění na KTF UK se zaměřením na středověk. Působí jako externí lektorka v NG v Praze, a to v Anežském klášteře, kde lektoruje školní programy, podílí se na víkendových dílnách a provádí komentované prohlídky pro veřejnost.

Cena: 2300 Kč / osoba (zahrnuje výtvarný materiál a obědy)
Rezervace
Program již není možné rezervovat

Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání – Veletržní palác
+420 224 301 003
vzdelavani@ngprague.cz

Budovy Expozice Výstavy Sbírky online Klub přátel E-shop