Letní ateliér: Hokus Fokus (10–13 let)
Datum konání: 16.07.2018 10:00 - 20.07.2018 16:00
Místo konání: Klášter sv. Anežky České
Typ akce: Pro děti

PRO DĚTI 10–13 let

Vejdi do laboratoře, smíchej tmu, přihoď trošku mystického světla, zaostři na detaily, posviť si na celek a vpusť barvy. Experimentální výtvarná dílna v Anežském klášteře nám letos v létě umožní vidět zavřenýma očima. Ponořeni ve tmě se necháme vést světlem, které proměníme v obraz. Rozložíme a znovu sestavíme středověkou architekturu, prozkoumáme její pravidla a pohrajeme si s nimi na papíře i v prostoru. Budeme kreslit, stavět, bourat, zaznamenávat a prohlížet si neviditelné.  

MgA. Denisa Sedláková: Po studiu na SUPŠ a PedF UK absolvovala UMPRUM v Praze. Jako externí lektorka vede v Anežském klášteře a Schwarzenberském paláci víkendové dílny a letní ateliéry od roku 2007. V současnosti pracuje v Poštovním muzeu v Praze. Jako kurátorka realizuje výstavy věnované dětským knihám a ilustracím. Příležitostně se věnuje samostatné umělecké tvorbě v oblasti autorského šperku. 

Mgr. Irena Záhorská: V Anežském klášteře pravidelně připravuje letní ateliéry a během roku zprostředkovává středověké sbírky skupinám všech generací. Ve své lektorské činnosti ráda propojuje tradiční výtvarné techniky a umělecké řemeslo s novými technologiemi a materiály. Pracuje také jako učitelka výtvarné výchovy na základní škole, což je pro ni každodenní výzvou. Ve výuce ji baví věnovat se umělecké interpretaci současných společenských témat.

Bc. Barbora Uchytilová: Studentka oboru dějiny křesťanského umění na KTF UK se zaměřením na středověk. Působí jako externí lektorka v NG v Praze, a to v Anežském klášteře, kde lektoruje školní programy, podílí se na víkendových dílnách a provádí komentované prohlídky pro veřejnost.

Cena: 2300 Kč / osoba (zahrnuje výtvarný materiál a obědy)
Rezervace
Program již není možné rezervovat
Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání – Veletržní palác
+420 224 301 003
vzdelavani@ngprague.cz

Programy

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…