DD -> PRG: Anna Mateur
Datum konání: 01.12.2017 14:30 - 02.12.2017 13:00
Místo konání: Drážďany hlavní nádraží
Typ akce: Speciál

1. prosince se uskuteční druhá cesta Vlaku kultury ve směru z Drážďan do Prahy. Tentokrát se zpěvačkou, textařkou, herečkou a umělkyní Annou Mateur. Vlastním jménem Anna-Maria Scholzová, narozená v Drážďanech, je držitelkou Německé ceny malého umění (Deutscher Kleinkunstpreis), Divácké ceny Marlene či Ceny města Drážďany v roce 2017. Ve vlaku se objeví jako „Orakelmateur“. Zhotoví zde nové ilustrace a svému publiku vyloží tarotové karty, aby společně viděli budoucnost (proběhne v německém jazyce).

~ S vaší zakoupenou jízdenkou máte nadcházející den možnost navštívit šest budov Národní galerie v Praze, či se zúčastnit komentované prohlídky v 11 hodin ve Veletržním paláci.


Vlak kultury je společným projektem Národní galerie v Praze a Státních uměleckých sbírek Drážďany. Tento rok pro vás vyjede celkem čtyřikrát, pokaždé s jinými umělci na palubě: dvakrát z Drážďan do Prahy, dvakrát z Prahy do Drážďan.
Projekt Vlak kultury Praha–Dresden se koná ve vlakových vozech Eurocity, které poskytly společnosti České dráhy a Deutsche Bahn.
 

Z Drážďan do Prahy: Interaktivní umělecká výprava s drážďanskou zpěvačkou, textařkou, herečkou a ilustrátorkou ve speciálním konferenčním voze (proběhne v německém jazyce)

PROGRAM

Pátek, 1. prosince 2017
14:30
Setkání na hlavním nádraží v Drážďanech, nástupiště 1
Přivítání a nástup do konferenčního voze

15:08
Odjezd vlaku, na pozdní příchod cestujících bohužel nelze čekat, platnost jejich jízdenky v tomto případě propadá.

17:27
Příjezd na pražské hlavní nádraží

Večer & přenocování
Večerní program je individuální, případný nocleh si cestující zařizují sami.

Sobota, 2. prosince 2017
11:00–12:30
Komentovaná prohlídka ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze sbírky českého umění od expresionismu přes kubismus po surrealismus s lektorskou Pavlou Černochovou Váňovou. Prohlídka se uskuteční v německém jazyce.
Místo setkání: u pokladen

Zpáteční cesta
Zpáteční cestu z Prahy do Drážďan si každý cestující zařizuje individuálně.

V ceně vstupenky je zahrnuta cesta z Drážďan do Prahy s Jakubou Katalpou a Davidem Zábranským v konferenčním vozu, komentovaná prohlídka ve Veletržním paláci stejně jako volný vstup do všech dalších budov Národní galerie v Praze po celý víkend.

Programy

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…