Programy ke sbírkám

foto Tereza Křenová

Pokud plánujete se svou třídou návštěvu Národní galerie, využijte naší nabídku vzdělávacích programů ke stálým expozicím. Programy připravujeme v návaznosti na rámcové vzdělávací programy, klademe důraz na rozvíjení kreativity žáků, vizuálního myšlení pomocí různorodých dramatických a výtvarných etud, práce s ICT i novými médii.

Pro učitele jsou pravidelně připravovány komentované prohlídky a studijní materiály k výstavám včetně aktivit pro návštěvu se školní skupinou.

Příležitostně pořádá Oddělení vzdělávání a programů pro veřejnost specializované semináře určené zejména učitelům výtvarné výchovy zaměřené na metodiku zprostředkování umění, využití médií a technologií nejen ve výtvarné výchově, spolupráci se současnými umělci apod.

Stáhněte si nabídku vzdělávacích programů pro školy dle vybrané sbírky včetně veškerých kontaktů a informací potřebných k objednání na odkazech níže. Kompletní programovou brožuru najdete zde. 

Využijte možnosti navštívit vzdělávací programy ve stávající podobě ve Schwarzenberském a Šternberském paláci do konce roku 2017, v Salmovském paláci do konce září, sbírkové expozice českého barokního a evropského umění i umění 19. století čekají změny!

Sledujte Národní galerie dětem na Facebooku a neunikne vám nic z našich programů a aktivit pro děti, teenagery, rodiče i celé rodiny!

Ceník lektorských služeb od září 2015 ke stažení zde

Doprovodné programy
Fotografie
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…